Pasaulyje

2019.02.19 16:33

B. Sandersas sieks JAV prezidento posto

Bernie Sandersas, JAV Senato narys iš Vermonto valstijos, nudžiugino savo rėmėjus pranešdamas, kad bandys antrą kartą siekti prezidento posto.

Šią žinią B. Sandersas pranešė rėmėjams antradienį ryte išsiųstame elektroniniame laiške.

„Kartu, jūs ir aš ir mūsų 2016-ųjų kampanija, pradėjome politinę revoliuciją. Dabar laikas užbaigti revoliuciją ir įgyvendinti viziją, dėl kurios kovojome“, – laiške teigė jis.

B. Sanderso, kuris yra nepriklausomas senatorius, nes nepriklauso nė vienai iš dviejų didžiųjų JAV politinių partijų, išgarsėjo ir sulaukė didžiulės paramos varžydamasis dėl Demokratų partijos nominacijos 2016-ųjų prezidento rinkimuose. Anuomet nominacija atiteko Hillary Clinton.

77 metų politikas patraukė milijonų rinkėjų, ypač jaunimo, dėmesį savo progresyvia programa, kurioje siūlė įvesti visuotinį valstybės administruojamą sveikatos draudimą, nemokamą aukštąjį išsilavinimą ir 15 dolerių už valandą minimalų darbo užmokestį.

Save demokratu socialistu vadinantis politikas prisideda prie nemenko būrio kandidatų, siekiančių 2020 metais mesti iššūkį prezidentui Donaldui Trumpui ir respublikonams.

B. Sandersas antradienį taip pat užsiminė, kaip vyks jo naujoji kampanija.

„Pažadu, kad važinėdamas po šalį pasiimsiu vertybes, kuriomis mes Vermonte visi didžiuojamės – tikėjimą teisingumu, bendruomene, paprastų žmonių politika, miestelių susitikimais – ir visa tai paskleisiu visoje šioje šalyje“, – kalbėjo jis.

B. Sandersas vadino D. Trumpą valstybės gėda ir patologišku melagiu.

„Taip pat manau, kad jis yra rasistas, seksistas, homofobas, ksenofobas – žmogus, pigiai gaunantis politinių taškų, stengdamasis užsipulti mažumas, ypač dokumentų neturinčius migrantus“, – sakė B. Sandersas.

Kaip ir D. Trumpas, 2016 metų prezidento rinkimų kampanijos pradžioje B. Sandersas autsaideris, bet galiausiai vos nesužlugdė H. Clinton planų tapti Demokratų partijos kandidate.

B. Sandersas iki 2006 metų dirbo Atstovų Rūmuose, kol buvo išrinktas į Senatą. Jis buvo perrinktas 2012 ir 2018 metais.

Rinkimai į JAV prezidento postą vyks 2020-ųjų rudenį.

Plačiau žiūrėkite reportaže.