Pasaulyje

2019.02.19 12:17

Japonija pripažino J. Guaido Venesuelos laikinuoju prezidentu

ELTA2019.02.19 12:17

Japonijos vyriausybė remia Venesuelos opozicijos jėgas, vadovaujamas Juano Guaido, ir pripažįsta jį šalies laikinuoju prezidentu. Tai antradienį per spaudos konferenciją Tokijuje pareiškė Japonijos užsienio reikalų ministras Taras Konas.

„Mes reiškiame savo tvirtą paramą J. Guaido kaip laikinajam prezidentui“, – sakė ministras televizijos kanalui NHK. T. Konas taip pat išsakė susirūpinimą dėl to, kad Venesueloje iki šiol nesurengti nauji prezidento rinkimai, nors daugelis šalių primygtinai ragina tai padaryti.

Anksčiau Japonijos vyriausybės nariai, komentuodami padėtį Venesueloje, tiesiai neišreikšdavo paramos J. Guaido ir daugiausia apsiribodavo raginimais kuo greičiau atkurti demokratiją ir surengti prezidento rinkimus.

Sausio 23 d. Venesuelos opozicijos lyderis J. Guaido, kurio paskyrimą į parlamento pirmininko postą dviem dienomis anksčiau anuliavo šalies Aukščiausiasis teismas, pasiskelbė Venesuelos laikinuoju prezidentu. Tą pačią dieną JAV pripažino jį laikinuoju valstybės vadovu. Dabartinis prezidentas Nicolas Maduras pavadino tai mėginimu įvykdyti perversmą ir pareiškė nutraukiąs diplomatinius santykius su JAV.

Netrukus J. Guaido Venesuelos laikinuoju prezidentu pripažino Limos grupės šalys išskyrus Meksiką, taip pat Australija, Albanija, Gruzija, Izraelis, Amerikos Valstybių Organizacija. Daugelis ES narių palaiko Venesuelos parlamentą ir reiškia viltį, kad, siekiant sureguliuoti krizę, šalyje bus surengti rinkimai. N. Madurą parėmė Rusija, Baltarusija, Bolivija, Iranas, Kinija, Kuba, Nikaragva, Salvadoras, Sirija ir Turkija. 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.