Pasaulyje

2019.02.18 14:47

Venesuela neįsileido EP delegacijos

Penki Europos Parlamento nariai, tarp kurių ir Liaudies partijos Europos Parlamente vicepirmininkas, buvo neįleisti į Venesuelą, o jų pasai atimti. Šis tarptautinis incidentas įvyko, kai delegacija bandė pirmoji aplankyti krizės kamuojamą Venesuelą.

Pasak delegacijos, ji buvo išmesta be jokių paaiškinimų. Tuo metu Juanas Guaidó, kurį dalis Europos valstybių pripažino laikinuoju Venesuelos prezidentu ir su kuriuo susitikti vyko Europos Parlamento nariai, vėl rengė masinius protestus, ragindamas kariuomenę nepaklusti Nicolás Maduro ir įsileisti humanitarinę pagalbą.

Be to, J. Guaidó ketina surinkti milijonus savanorių, kurie per savaitę nukeliavę prie sienos su Kolumbija sugriautų blokadą ir leistų humanitarinei pagalbai patekti į šalį.

„Esame išvaryti iš Venesuelos, o mūsų pasai paimti. Mūsų neinformavo kodėl, nepateikė ir jokių dokumentų, paaiškinančių, kodėl esame išmetami“, – kalbėjo Europos Parlamento narys Estebanas Gonzalesas Ponsas.

„Į Venesuelą atvykome oficialiu Nacionalinės Asamblėjos kvietimu, institucijos, kurią pripažįsta visas pasaulis ir pats N. Maduro. Tai konstitucinė institucija, tačiau mūsų neįleidžia. Esame pirmoji tarptautinė delegacija, lankanti Juaną Guaidó. Svarbu ne tai, kad mūsų neįleidžia, o kad laikinajam prezidentui Juanui Guaidó neleidžiama susitikti su niekuo iš išorės.“

Plačiau – reportaže