Naujienų srautas

Pasaulyje2013.09.04 14:10

Nauja smurto banga Irake: žudynes kursto ir konfliktas Sirijoje

Sprogimų banga Irako sostinėje nusinešė maždaug 60 žmonių gyvybes. Atsakomybės neprisiima niekas, tačiau įtarimai krenta ant sunitų radikalų.

Sprogimų banga Irako sostinėje nusinešė maždaug 60 žmonių gyvybes. Atsakomybės neprisiima niekas, tačiau įtarimai krenta ant sunitų radikalų.

Sprogimai kaip visada gerai koordinuoti ir tiksliai nutaikyti į civilius, suorganizuoti tada, kai bagdadiečiai renkasi vakarieniauti kavinėse, o daugiausiai aukų – šiitų gyvenamuose rajonuose. Nors atsakomybės neprisiima niekas, akivaizdu, kad sprogimai – sunitų ir šiitų tarpusavio neapykantos rezultatas.

Besitraukiančių amerikiečių pajėgų palikta šiitų vyriausybė kelia nepasitenkinimą sunitų mažumai ir jau aštuoniolika mėnesių aukų skaičius Irako miestuose kartais pakyla net iki 3000 per mėnesį.

Už neištikimybę savo religinei grupei skaudžiai baudžiama – vakar nežinomas užpuolikas nukirto galvas vienam iš vyriausybę rėmusių sunitų politikų bei jo šeimos nariams, tarp jų – trims vaikams, tačiau vietiniai dėl nerimstančios smurto bangos kaltina silpnas saugumo pajėgas.

Daugelis tikinčiųjų smerkia radikalų, ypač sunitų salafių bei al Qaeda kurstomą neapykantą tarp dviejų islamo šakų. Tačiau tol, kol nebus išspręstas Sirijos konfliktas, kuriame šiitų sektos alavių atstovas Basharas al Assadas puola ir yra puolamas islamo kalifatą regione siekiančių sukurti sunitų fundamentalistų, veikiausiai laikysis ir kruvina įtampa Irake.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi