Pasaulyje

2019.02.18 15:33

Septyni britų parlamentarai palieka Leiboristų partiją dėl „Brexito“ ir antisemitizmo

BNS2019.02.18 15:33

Septyni britų parlamentarai iš Leiboristų partijos pirmadienį paskelbė, kad traukiasi iš frakcijos ir formuoja nepriklausomą deputatų grupę, taip protestuodami prieš šios opozicinės politinės jėgos poziciją dėl „Brexito“ ir nesugebėjimą numalšinti antisemitizmo savo gretose.

Skubiai surengtoje spaudos konferencijoje Londone šie parlamentarai užsipuolė partijos lyderį Jeremy Corbyną, jų teigimu, nukreipusį partiją į krašto kairę, ir pareiškė, kad parlamente suburs nepriklausomą frakciją.

Vienas iš jų, Chuka Umunna, vadovavo kampanijai dėl antro „Brexito“ referendumo ir kažkada buvo laikomas potencialiu kandidatu užimti Leiboristų partijos lyderio postą.

„Jei norite alternatyvos, prašau padėti mums ją sukurti“, – kalbėjo Ch. Umunna.

„Politika nebeveikia. Taip neturi būti“, – sakė jis.

J. Corbynas savo ruožtu sakė esantis „nusivylęs“ kolegų sprendimu trauktis.

„Dabar labiau nei bet kada anksčiau yra metas suburti žmones, kad sukurtume mums visiems geresnę ateitį“, – tvirtino jis.

„Tai buvo labai sudėtingas, skausmingas, bet reikalingas žingsnis“, – per spaudos konferenciją Londone kalbėjo viena iš atsiskyrusių įstatymų leidėjų Luciana Berger, ilgus metus kentėjusi nuo antisemitizmo.

L. Berger sakė, kad partija tapo „instituciškai antisemitiška“, ir pridūrė: „Man pasidarė nemalonu ir gėda atstovauti Leiboristų partijai.“

„Palieku patyčių, fanatizmo ir bauginimo kultūrą“, – teigė ji.

Parlamento narys Mike`as Gapes`as sakė: „Esu pasipiktinęs, kad leiboristų lyderiai prisideda prie „Brexito“ (įgyvendinimo) palengvinimo.“

Jo kolega Chrisas Leslie sakė paliekantis partiją dėl „leiboristų Europos išdavystės“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.