Pasaulyje

2019.02.18 12:03

JAV politikai tirs kaltinimus, kad buvo planuojama nušalinti D. Trumpą

ELTA 2019.02.18 12:03

JAV Senato teismų komiteto pirmininkas Lindsey'is Grahamas pasižadėjo ištirti kaltinimus, kad aukščiausio rango Federalinio tyrimų biuro (FTB) ir teisingumo departamento pareigūnai 2017 metais aptarė būdus pašalinti prezidentą Donaldą Trumpą iš pareigų, informuoja BBC. 

Tokį pasižadėjimą L. Grahamas davė po to, kai sekmadienį televizijos tinklo CBS transliuoto interviu metu buvęs laikinasis FTB vadovas Andrew McCabe pareiškė, kad generalinio prokuroro pavaduotojas Rodas Rosensteinas 2017 metais kalbėjo apie būdus pašalinti D. Trumpą iš JAV prezidento posto. 

Anot A. McCabės, R. Rosensteinas kalbėjo apie 25-osios JAV Konstitucijos pataisos, numatančios prezidento nušalinimą, pritaikymą. 25-oji JAV Konstitucijos pataisa leidžia nušalinti prezidentą kaip netinkamą eiti šias pareigas. Tada prezidento pareigos perleidžiamos viceprezidentui. 

Šios pataisos pritaikymui reikėtų 8 iš 15 D. Trumpo kabineto narių pritarimo, taip pat viceprezidento ir dviejų trečdalių Kongreso narių pritarimo. 

Per interviu A. McCabe sakė, kad R. Rosensteinas apie galimybę pašalinti D. Trumpą kalbėjo 2017 metų gegužę, kai D. Trumpas atleido tuometį FTB direktorių Jamesą Comey'į. 

Per 60 minučių trukmės interviu A. Mccabė taip pat pateikė tokius pareiškimus, kad FTB „turėjo priežasčių tirti prezidento ryšius su Rusija“, o R. Rosensteinas „visiškai rimtai galvojo“ slapta įrašyti pokalbius su D. Trumpu. 

Anot A. McCabės, D. Trumpas taip pat yra pasakęs, kad Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas jam sakė, kad Šiaurės Korėja nėra pajėgi smogti JAV balistinėmis raketomis, ir, kai JAV žvalgybos pareigūnai paprieštaravo šiam teiginiui, D. Trumpas atsakė: „Man nerūpi. Aš tikiu V. Putinu“.