Pasaulyje

2019.02.18 08:36

Solsberyje, kur buvo apnuodyti Skripaliai, ant katedros užkabinta Rusijos vėliava

BNS 2019.02.18 08:36

Didžiosios Britanijos Solsberio miesto, kur pernai buvo apnuodytas buvęs rusų dvigubas šnipas ir jo dukra, pareigūnai sekmadienį pasmerkė incidentą, kai ant katedros buvo užkabinta didžiulė Rusijos vėliava.

Ankstų sekmadienio rytą darbininkams teko nukabinti vėliavą, pritvirtintą ant pastolių šalia Solsberio katedros sienos.

Solsberio atstovas parlamente Johnas Glenas sakė, kad šis „kvailas triukas“ buvo pasišaipymas iš rimtų įvykių, pernai sukrėtusių miestą.

Vietos policijos departamentas pranešime nurodė, jog apie vėliavą žinojo, tačiau pabrėžė, kad „tai ne policijos reikalas“.

Buvęs rusų dvigubas agentas Sergejus Skripalis ir jo duktė Julija pernai kovo 4 dieną buvo rasti be sąmonės ant parko suoliuko Solsberyje. Jie buvo apnuodyti Sovietų Sąjungoje pagaminta itin toksiška nervus paralyžiuojančia medžiaga „Novičiok“. Britanijos vyriausybė sako, kad šiai atakai „beveik neabejotinai“ pritarė Rusijos valstybė.

Maskva šiuos kaltinimus neigia.

Apnuodyti Skripaliai liko gyvi, bet netikrą kvepalų buteliuką, kuriame buvo nervus paralyžiuojančios medžiagos likučių, po kelių savaičių rado vienas vyras, gyvenantis netoli Solsberio esančiame Eimsberio miestelyje. Numanomus kvepalus jis atidavė savo draugei; ši jais pasipurškusi apsinuodijo ir mirė.