Pasaulyje

2019.02.18 08:37

Buvęs FTB direktoriaus pavaduotojas: D. Trumpas tikėjo V. Putinu, o ne savo žvalgyba

BNS2019.02.18 08:37

Buvęs Federalinio tyrimų biuro (FTB) direktoriaus pavaduotojas Andrew McCabe`as per sekmadienį transliuotą interviu pareiškė, kad JAV prezidentas Donaldas Trumpas nepatikėjo savo žvalgybininkų išvadoms, jog Šiaurės Korėja turi raketų, galinčių pasiekti Jungtinių Valstijų teritoriją, nes šią informaciją esą paneigė Rusijos lyderis Vladimiras Putinas.

„Žvalgybos atstovai per pasitarimą sakė, kad tai neatitinka nė vieno žvalgybos pranešimo ir mūsų vyriausybės turimos informacijos, o prezidentas atsakė: „Man tas pats. Tikiu Putinu“, – pareiškė A. McCabe`as televizijai CBS.

Buvęs FTB direktoriaus pavaduotojas sakė pats dalyvavęs tame susitikime, į kurį prezidentas pakvietė žvalgybininkus, o D. Trumpo žodžiai jį „tiesiog pribloškė“.

„Skiriame daugybę laiko, jėgų ir energijos savo žvalgybos bendruomenės darbui, kad gautume informacijos, skirtos padėti priimti sprendimus žmogui, kuris galiausiai juos ir priima – Jungtinių Valstijų prezidentui. Todėl tiesiog pribloškė tai, kad susidūrėme su visišku netikėjimu tomis pastangomis, nenoru sužinoti tikrąją reikalų, su kuriais jam kasdien tenka susidurti, padėtį“, – kalbėjo A. McCabe`as.