Naujienų srautas

Pasaulyje2019.02.17 23:31

Vėl parduodami D. Trumpo vaikystės namai: šįkart už 3 mln. JAV dolerių

15min.lt 2019.02.17 23:31

Už 2,9 mln. JAV dolerių (2,57 mln. eurų) parduodami Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) prezidento Donaldo Trumpo vaikystės namai Niujorko Kvinso rajone, skelbia „Forbes“. 

Jums reikės JAV Kongreso leidimo, jei norėsite aplankyti Baltuosius rūmus. Teks praeiti saugumo patikrą, jei pageidausite užeiti į „Trumpo bokštą“. O nusipirkti JAV prezidento Donaldo Trumpo vaikystės namus užteks 2,9 mln. JAV dolerių (2,57 mln. eurų), tačiau pageidaujama grynaisiais. 

Tokios sąlygos prašo dabartinis D. Trumpo vaikystės namų savininkas, kurį domina tik rimti ir perspektyvūs pasiūlymai. 

D. Trumpo vaikystės namai pardavinėjami nebe pirmą kartą. Pavyzdžiui, dar prieš inauguraciją, 2016 m. liepą, už juos buvo prašoma 1,65 mln. JAV dolerių (dabartiniu kursu maždaug 1,46 mln. eurų). O 2017 m. kovą namai buvo parduoti už 2,14 mln. dolerių (tada 1,97 mln. eurų). 

Dabartinė namo pardavimo kaina siekia 2,9 mln. JAV dolerių (2,57 mln. eurų) ir kai kam gali pasirodyti didelė, tačiau reikėtų nepamiršti pastato priešistorės.

Namą pastatė D. Trumpo tėvas

1940 m. JAV prezidento tėvas, nekilnojamojo turto plėtotojas Fredas Trumpas pasiturinčiųjų kvartale „Jamaica Estates“ pastatė šią penkių miegamųjų, keturių vonios kambarių tiudorų stiliaus rezidenciją, kurioje D. Trumpas gyveno pirmuosius ketverius gyvenimo metus. Namo adresas yra įrašytas D. Trumpo gimimo liudijime.

Tuo metu kaimynystėje gyveno aukštesnes nei vidutines pajamas gaunantys daktarai, politikai. Gyvenvietė pamažu plėtėsi, o ją plėtoti padėjo ir pats D. Trumpo tėvas.

Gimus D. Trumpo broliui Robertui Trumpui, šeima nusprendė persikelti į kitą ir dar didesnį – 23 kambarių namą su kolonomis tame pačiame kvartale.

„AirBnb“ palikimas – D. Trumpo įamžinimas 

D. Trumpo vaikystės namas yra santykinai nedidelis. Kiek daugiau nei 232 kv. metru rezidencijoje be penkių miegamųjų ir keturių vonios kambarių yra įrengta biblioteka, terasa, rūsys. Garaže telpa 2 automobiliai, o lauke palikta vietos dar 5. 

Kalbant apie interjerą, kambariuose išklotos kietmedžio grindys, yra židinys, o kambariai erdvūs ir su aukštomis lubomis.

Nors namas nebepriklauso Trumpams, o tai matyti ir iš puošnių baldų ir prabangių šviestuvų trūkumo, apie buvusį namo gyventoją D. Trumpą primena iš kartono pagamintas viso ūgio D. Trumpo atvaizdas ir ant sienų kabantys portretai.

Juos pagamino čia laikinai apsistoję asmenys, pasinaudoję trumpalaikės nuomos „AirBnb“ galimybe. Kol ši paslauga buvo teikiama, viena naktis D. Trumpo vaikystės namuose kainavo 700 JAV dolerių (apie 619 eurų).

Siekiant išvengti perdėto susidomėjimo, dabartinis namo savininkas kelia sąlygas, pavyzdžiui, pageidauja atsiskaitymo grynaisiais ir tikisi sulaukti tik rimtų pasiūlymų. Aišku viena, netolimoje ateityje apsilankyti D.Trumpo vaikystės namuose gali būti neįmanoma.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi