Pasaulyje

2019.02.17 14:19

Irano diplomatijos vadovas piktai užsipuolė JAV viceprezidentą M. Pence`ą

ELTA 2019.02.17 14:19

Irano užsienio reikalų ministras Mohammadas Javadas Zarifas sekmadienį piktai užsipuolė JAV viceprezidentą Mike`ą Pence`ą, kuris kiek anksčiau šią savaitę apkaltino Teheraną planuojant „naują Holokaustą“. Anot M. J. Zarifo, tokie pareiškimai yra „kupini neapykantos“ ir „nemokšiški“. 

Miuncheno saugumo konferencijoje kalbėdamas M. J. Zarifas taip pat sakė, kad M. Pence`o raginimai ES šalims pasekti JAV pavyzdžiu ir pasitraukti iš 2015 metais pasiekto Irano branduolinio susitarimo prilygo prašymui, kad Europa pati pakenktų savo saugumui. 

JAV pernai pasitraukė iš branduolinio susitarimo ir grąžino Iranui sankcijas, kurios buvo atšauktos 2015 metais pasirašius susitarimą. Šią savaitę Europoje lankydamasis M. Pence`s dar kartą paragino branduolinį susitarimą su Iranu pasirašiusias Europos šalis liautis bandžius jį išsaugoti.

Irano ministras negailėjo kritikos ir INSTEX – Didžiosios Britanijos, Prancūzijos ir Vokietijos sukurtam prekybos mechanizmui, skirtam palaikyti prekybą su Iranu ir apeiti JAV sankcijas. Anot M. J. Zarifo, to nepakanka ir reikia daugiau daryti, norint išsaugoti branduolinį susitarimą. Ministras paragino Europą „imtis veiksmų“ ir įspėjo, kad susitarimas yra „ant žlugimo ribos“.