Pasaulyje

2019.02.17 13:14

Laikinuoju Venesuelos prezidentu pasiskelbęs J. Guaido ragina protestuoti visos šalies mastu

ELTA 2019.02.17 13:14

JAV prezidento Donaldo Trumpo administracija šeštadienį didino spaudimą Venesuelos prezidentui Nicolasui Maduro, išsiųsdama į Kolumbijos miestą pasienyje su Venesuela karinius lėktuvus su humanitarine pagalba.

Su sunkumais susiduriantis Venesuelos prezidentas N. Maduro neleidžia įvežti į šalį užsienio humanitarinės pagalbos. Pasienyje su Venesuela esančiame Kolumbijos Kukutos mieste jau nuo anksčiau yra įstrigusi JAV humanitarinė pagalba.

Humanitarinė pagalba tapo didžiausiu išbandymu dėl valdžios kovojantiems N. Maduro ir Juanui Guaido – opozicijos lyderiui, pasiskelbusiam laikinuoju Venesuelos prezidentu. N. Maduro nenori įleisti užsienio humanitarinės pagalba, nes, anot jo, tai tėra politinė priemonė ir pretekstas JAV „invazijai“.

Tačiau J. Guaido pažadėjo, kad iki vasario 23 d. humanitarinė pagalba pateks į Venesuelą. Opozicijos lyderiai kalbėjo apie „specialiuosius planus“, padėsiančius užtikrinti, kad humanitarinė pagalba būtų pristatyta.

Šeštadienį J. Guaido taip pat paragino žmones kitą savaitę protestuoti visos šalies mastu, taip išreiškiant paramą savanoriams, ketinantiems keliauti iki sienos su Kolumbija paimti JAV humanitarinės pagalbos. 

Kadaise turtinga šalis buvusi Venesuela kenčia nuo didžiulės ekonominės krizės, milijonai žmonių atsidūrė skurde ir susiduria su maisto ir vaistų trūkumais. Daugeliui labai reikalinga humanitarinė pagalba.