Naujienų srautas

Pasaulyje2019.02.17 09:35

H. Nauert atsisako siekio tapti JAV ambasadore prie JT

BNS 2019.02.17 09:35

JAV valstybės departamento atstovė ir buvusi televizijos „Fox“ žinių pranešėja Heather Nauert šeštadienį pareiškė, kad atsisako siekio tapti naująja šalies ambasadore prie Jungtinių Tautų.

„Pastarieji du mėnesiai mano šeimai buvo varginantys, todėl mano šeimai bus geriausia, jei pasitrauksiu“, – pranešime sakė H. Nauert.

Šis netikėtas pranešimas pasirodė po kelias savaites trukusios – dažnai pašaipios – kritikos JAV prezidento Donaldo Trumpo sprendimui paskirti H. Hauert į šalies ambasadorės prie JT pareigas. 

H. Nauert, buvusi vienos iš mėgstamiausių D. Trumpo laidų „Fox and Friends“ vedėja, Valstybės departamento atstove prieš dvejus metus tapo neturėdama patirties užsienio politikos srityje.

Kritikai abejojo, ar H. Nauert pakaktų orumo ir įgūdžių suremti ietis sudėtingais tarptautiniais klausimais su patyrusiais diplomatais iš priešiškų šalių, tokių kaip Rusija.

Gruodį D. Trumpas pareiškė norintis, kad H. Nauert taptų JT ambasadore.

Vis dėlto Senatui jos kandidatūra niekada taip ir nebuvo oficialiai pateikta. Pastaruosius du mėnesius H. Nauert ruošėsi savo patvirtinimo posėdžiui ir, galiausiai, darbui Jungtinėse Tautose.

Kadangi Senatas kontroliuojamas D. Trumpo Respublikonų partijos, neatrodė, kad kiltų didelių sunkumų patvirtinant H. Nauert kandidatūrą.

Valstybės departamento atstovas Robertas Palladino sakė, kad D. Trumpas „greitai“ paskelbs naujo kandidato vardą.

Šis postas liko laisvas nuo šių metų pradžios, po dvejų metų darbo atsistatydinus buvusiai Pietų Karolinos gubernatorei Nikki Haley, laikomai kylančia Respublikonų partijos žvaigžde.

Valstybės sekretorius Mike`as Pompeo savo pranešime gyrė H. Nauert ir sakė „itin gerbiantis“ jos „asmeninį“ sprendimą nebesiekti pareigų JT.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi