Naujienų srautas

Pasaulyje2013.09.04 08:18

Visoje Venesueloje dingo elektra

ELTA 2013.09.04 08:18

Dingusi elektra antradienį paralyžiavo gyvenimą Venesueloje. Šalies prezidentas Nicolas Maduro pareiškė, kad tai – sabotažas.

Dingusi elektra antradienį paralyžiavo gyvenimą Venesueloje. Šalies prezidentas Nicolas Maduro pareiškė, kad tai – sabotažas.

Antradienio vidudienį (vietos laiku) elektra dingo 14 šalies valstijų bei dalyje Karakaso. Pasak Energetikos ministerijos, elektra dingo dėl problemų elektros tiekimo linijoje tarp Gajanos miesto ir vakarinės šalies dalies.

Gurio užtvankoje netoli Gajanos pagaminama daugiau kaip 80 proc. Venesuelai reikalingos energijos. Po incidento elektros tiekimas palaipsniui atkuriamas.

„Nėra abejonių, kad su incidentu susiję tiem, kurie nori susilpninti mūsų tėvynę“, – aiškinoN. Maduras. Vidaus reikalų ministras Miguelis Rodrķguezas Torresas taip pat neatmetė sabotažo galimybės.

Venesuelos opozicijos lyderis Henrique Caprilesas tuo tarpu paneigė tokias spėliones ir dėl elektros dingimo apkaltino vyriausybę.

„Mūsų gyventojai kenčia dėl vyriausybės nesugebėjimo dirbti“, – teigė jis. Vyriausybė esą per ilgai delsė investuoti į elektros tinklus.

„Tai, kas atsitiko, turėtų motyvuoti venesueliečius toliau kovoti už valdžios pasikeitimą“,–- pabrėžė H. Caprilesas.

Prezidentas N. Maduro mėgsta dėl šalies problemų kaltinti opoziciją. Neseniai jis apkaltino politinius priešininkus dėl labai didelės infliacijos.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi