Pasaulyje

2019.02.16 17:21

Albanijoje protestuotojai susigrūmė su policija

BNS2019.02.16 17:21

Albanijos sostinėje tūkstančiai opozicijos šalininkų šeštadienį susigrūmė su policija per demonstraciją prieš korumpuotą ir neveiksmingą vyriausybę, reikalaudami, kad atsistatydintų vyriausybė ir būtų surengti pirmalaikiai rinkimai.  

Centrinės dešiniosios Demokratų partijos vadovaujami protestuotojai prasiveržė pro policijos gretas, bandydami patekti į kairiajai Socialistų partijai atstovaujančio premjero Edi Ramos namus.

Protestuotojai apmėtė pastatą pirotechniniais užtaisais ir kitais daiktais, taip pat bandė sulaužyti apsauginę terasą prie pagrindinių durų, ir tai jiems vėliau pavyko. Vis dėlto į vidų protestuotojai neįsiveržė.

Policija nebuvo itin aktyvi, nors ir panaudojo ašarines dujas bei vandens patrankas, taip pat per garsiakalbius ragino protestuotojus išsklaidyti.

Buvo matyti du greitosios pagalbos automobiliai ir protestuotojams, galimai nukentėjusiais nuo ašarinių dujų, pagalbą teikiantys medikai.

Leidusi protestuotojai pabūti kelias minutes prie pagrindinio įėjimo, policija vėl sudarė užkardą.

Prieš eitynes duodamas interviu leidiniui „The Associated Press“ demokratų lyderis Lulzimas Basha sakė siekiantis, kad vyriausybė atsistatydintų, būtų suformuotas pereinamojo laikotarpio ministrų kabinetas ir surengti pirmalaikiai rinkimai, kad būtų „atkurta demokratija per parlamentą, kuris renkamas žmonių valia, o ne pinigais ar nusikaltėlių grasinimais“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.