Naujienų srautas

Pasaulyje2013.09.04 08:06

Nuteista „Wikileaks“ informatorė paprašė B. Obamos malonės

ELTA 2013.09.04 08:06

35 metų laisvės atėmimo bausme nuteista „Wikileaks“ informatorė Chelsea Manning paprašė JAV prezidento Baracko Obamos malonės.

35 metų laisvės atėmimo bausme nuteista „Wikileaks“ informatorė Chelsea Manning paprašė JAV prezidento Baracko Obamos malonės.

Advokatas Davidas Coombsas pareiškė antradienį savo klientės vardu įteikęs atitinkamą prašymą. 25 metų Ch. Manning buvo teisiama kaip Bradley`is Manningas, tačiau po nuosprendžio pasikeitė tapatybę į moters, praneša agentūra AFP.

B. Manningas buvo pripažintas kaltu dėl šimtų tūkstančių slaptų dokumentų perdavimo organizacijai „Wikileaks“. Šiuo metu Ch. Manning atlieka bausmę Fort Livenvorto kalėjime Kanzaso valstijoje. Jei gerai elgsis, ji turi galimybę po maždaug devynerių metų išeiti į laisvę lygtinai.

Ch. Manning advokatas iš karto pasibaigus procesui rugpjūčio 21-ąją pareiškė, kad sieks malonės. Baltieji rūmai tada informavo nagrinėsią prašymą, „kaip ir visus kitus“.

Praėjus dienai po nuosprendžio paskelbimo B. Manningas pareiškė, kad nuo šiol gyvens kaip moteris, vardu Čhelsea. Jo seksualinė tapatybė turėjo įtakos ir proceso metu. Po nuosprendžio jis pareiškė norį „kiek įmanoma greičiau“ pradėti hormonų terapiją ir pakeisti lytį.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi