Pasaulyje

2019.02.16 12:17

R. T. Erdoganas: neatšauksime rusiškų raketų sistemų pirkimo sutarties

ELTA 2019.02.16 12:17

Turkija neatšauks raketų sistemų S-400 pirkimo sutarties su Rusija, šeštadienį pareiškė Turkijos prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas, atmesdamas Vašingtono siūlymą įsigyti „Patriot“ raketų sistemas.

Kalbėdamas su žurnalistais lėktuve, skraidinančiame Turkijos prezidentą iš Sočio, kur R. T. Erdoganas susitiko su Rusijos ir Irano lyderiais, Turkijos prezidentas tikino, kad šalis tęs S-400 sistemų įsigijimą.

„Susitarėme su Rusija dėl S-400 pirkimo, negalime dabar to atšaukti. Tai jau padaryta“, – žurnalistams sakė R. T. Erdoganas.

Pasak Turkijos prezidento, šalis gali svarstyti Jungtinių Valstijų „Patriot“ sistemų įsigijimą, jei tai atitiks Turkijos interesus, tačiau pridūrė, kad vis dar yra neaiškumų dėl raketų sistemų gamybos ir pristatymo, kurie yra sprendžiami su Vašingtonu.

„JAV administracija ankstyvo pristatymo klausimus vertina teigiamai, tačiau jie nieko neatsakė apie bendrą gamybą. Mes tęsiame savo darbus, remdamiesi (Rusijos) pažadu apie S-400 sistemų pristatymą jau liepą“, – kalbėjo R. T. Erdoganas.

NATO šalis Turkija ne kartą tikino pasiryžusi pirkti rusiškas S-400 raketų sistemas, nepaisant Jungtinių Valstijų vedamo aljanso įspėjimų, kad S-400 sistemos negali būti integruotos į NATO oro gynybos sistemą.

Pasak Vašingtono, jei Turkija tęs S-400 pirkimą, Jungtinės Valstijos atšauks siūlymą Turkijai pirkti „Patriot“ raketų sistemų už 3,5 mlrd. dolerių. JAV diplomatų teigimu, Turkijos sprendimas pirkti rusiškas raketų sistemas gali pakenkti Turkijos planuojamam naikintuvų F-35 pirkimui ir lemti Jungtinių Valstijų sankcijas šaliai.