Pasaulyje

2019.02.16 12:15

Latvijos prezidentas R. Vėjuonis: ES turi susivienyti saugumo srityje

ELTA 2019.02.16 12:15

Europos Sąjunga turi susivienyti, kad galėtų sustiprinti saugumą visame pasaulyje, Miuncheno saugumo konferencijoje sakė Latvijos prezidentas Raimondas Vėjuonis.

„Pasaulinė tvarka, įsigaliojusi po Antrojo pasaulinio karo, griūva, o mes turime ruoštis į tai reaguoti. Todėl svarbu sustiprinti ES vienybę, patiems aktyviai imtis veiksmų, prisiimti atsakomybę už savo saugumą ir įtvirtinti Europos Sąjungos vaidmenį viso pasaulio saugumo srityje“, – R. Vėjuonio žodžius cituoja Latvijos prezidento spaudos tarnyba.

R. Vėjuonis priminė, kad Latvijos vyriausybė priėmė sprendimą didinti gynybos išlaidas iki 2 proc. bendrojo vidaus produkto (BVP).

„Tačiau mes neturime sustoti, reikia tęsti darbą, kad galėtume užtikrinti ne tik karinį saugumą, bet ir sustiprinti mūsų atsparumą naujoms grėsmės, pavyzdžiui, hibridinio karo srityje“, – kalbėjo Latvijos prezidentas.

55-oji Miuncheno saugumo konferencija vyksta vasario 15-17 dienomis „Bayerischer Hof“ viešbutyje. Apie 600 politikos, verslo, mokslo ir tarptautinių organizacijų atstovų iš viso pasaulio konferencijoje aptaria Europos ir pasaulio saugumo architektūrą.