Pasaulyje

2019.02.16 12:15

Latvijos prezidentas R. Vėjuonis: ES turi susivienyti saugumo srityje

ELTA2019.02.16 12:15

Europos Sąjunga turi susivienyti, kad galėtų sustiprinti saugumą visame pasaulyje, Miuncheno saugumo konferencijoje sakė Latvijos prezidentas Raimondas Vėjuonis.

„Pasaulinė tvarka, įsigaliojusi po Antrojo pasaulinio karo, griūva, o mes turime ruoštis į tai reaguoti. Todėl svarbu sustiprinti ES vienybę, patiems aktyviai imtis veiksmų, prisiimti atsakomybę už savo saugumą ir įtvirtinti Europos Sąjungos vaidmenį viso pasaulio saugumo srityje“, – R. Vėjuonio žodžius cituoja Latvijos prezidento spaudos tarnyba.

R. Vėjuonis priminė, kad Latvijos vyriausybė priėmė sprendimą didinti gynybos išlaidas iki 2 proc. bendrojo vidaus produkto (BVP).

„Tačiau mes neturime sustoti, reikia tęsti darbą, kad galėtume užtikrinti ne tik karinį saugumą, bet ir sustiprinti mūsų atsparumą naujoms grėsmės, pavyzdžiui, hibridinio karo srityje“, – kalbėjo Latvijos prezidentas.

55-oji Miuncheno saugumo konferencija vyksta vasario 15-17 dienomis „Bayerischer Hof“ viešbutyje. Apie 600 politikos, verslo, mokslo ir tarptautinių organizacijų atstovų iš viso pasaulio konferencijoje aptaria Europos ir pasaulio saugumo architektūrą.

Paieškos rezultatai

20180218

Įkelk naujieną

Nuotraukos
Nuotraukos
Kelkite nuotraukas tiesiai iš kompiuterio arba spauskite pridėti nuotrauką/as
Nuorodos į audiovizualinę informaciją
Autorius