Pasaulyje

2019.02.16 09:26

R. T. Erdoganas: Turkija dar neatskleidė visko apie J. Khashoggio nužudymą

ELTA 2019.02.16 09:26

Turkija dar neatskleidė visos turimos informacijos apie žurnalisto Jamalo Khashoggio nužudymą Saudo Arabijos konsulate Stambule, pareiškė Turkijos prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas.

„Mes dar neatskleidėme visų turimų elementų“, – interviu televizijai „A-Haber“ sakė Turkijos lyderis.

Po kelias savaites trukusių neigimų Saudo Arabija pripažino, kad J. Khashoggis buvo nužudytas spalio 2 d. po to, kai žurnalistas įėjo į konsulatą gauti dokumentų, reikalingų turėjusioms įvykti jo vestuvėms su turke Hatice Cengiz.

Turkijos teisėsauga nustatė, kad žurnalistas buvo nužudytas 15 Saudo Arabijos piliečių, kurie jį pasmaugė, o Ankara ne kartą reikalavo Rijado atskleisti vietos gyventojo, padėjusio žudikams paslėpti J. Khashoggio kūną, tapatybę.

Rijadas po to sulaikė kelis Saudo Arabijos pareigūnus, neva prisidėjusius prie nužudymo. J. Khashoggis rašė „Washington Post“ ir buvo aršus Saudo Arabijos kronprinco Mohammedo bin Salmano kritikas. Pats M. bin Salmanas neigia savo vaidmenį nužudyme.

Ankara „yra pasiruošusi bylai užtikrinti tarptautinį teisingumą“, teigė R. T. Erdoganas, ragindamas Jungtines Valstijas prisidėti prie bylos nagrinėjimo.