Pasaulyje

2015.09.08 13:45

Respublikonų lyderiai remia B. Obamą dėl Sirijos

ELTA 2015.09.08 13:45

JAV prezidentas Barackas Obama užsitikrino svarbiausių JAV politikų paramą dėl plano prieš Siriją surengti karinę ataką, skelbia BBC.

JAV prezidentas Barackas Obama užsitikrino svarbiausių JAV politikų paramą dėl plano prieš Siriją surengti karinę ataką, skelbia BBC.

B. Obama teigė, kad „ribota“ ataka reikalinga norint susilpninti Sirijos prezidento Basharo al Assado galią. Tai – atsakas į cheminio ginklo ataką Damasko priemiestyje.

Svarbiausi respublikonų lyderiai Johnas Boehneris ir Ericas Cantoras pareiškė paramą karinei operacijai.

Kongresas sprendimą priims per balsavimą kitą savaitę.

B. Obama ir viceprezidentas Joe Bidenas antradienį Vašingtone susitiko su Atstovų Rūmų pirmininku J. Boehneriu, Atstovų rūmų demokratų lydere Nancy Pelosi bei Nacionalinio saugumo komitetų pirmininkais ir kitais svarbiais nariais.

J. Boehneris, pritardamas B. Obamos raginimui dėl karinės intervencijos, teigė, kad tik JAV gali sustabdyti B. al Assadą. J. Boehneris paragino kolegas Kongrese palaikyti prezidentą.

N. Pelosi teigė netikinti, kad Kongresas atmestų rezoliuciją.

B. Obama teigė, kad B. al Assadas turi atsakyti už cheminę ataką, ir teigė esantis tikras, kad Kongresas jam pritars. Prezidento teigimu, jis siekia susilpninti B. al Assado galią ir užtikrinti, kad „dabar ir ateityje“ nebebus panaudoti cheminiai ginklai.