Naujienų srautas

Pasaulyje2019.02.15 20:21

D. Trumpas patvirtino: šalyje skelbs nepaprastąją padėtį

ELTA 2019.02.15 20:21

Penktadienį JAV prezidentas Donaldas Trumpas pareiškė paskelbsiąs nacionalinę nepaprastąją padėtį dėl situacijos Jungtinių Valstijų ir Meksikos pasienyje, kad būtų galima kovoti su nelegalia migracija ir nusikalstamumu.

„Aš pasirašysiu įsaką dėl nacionalinės nepaprastosios padėties“, – sakė jis Baltųjų rūmų Rožių pievelėje. Prezidentas patikslino, kad dokumentas bus pasirašytas vėliau penktadienį.

„Tai teisingas sprendimas, nes mes susidūrėme su narkotikų, žmonių ir nusikalstamų gaujų antplūdžiu“, – pridūrė jis.

Nepaprastosios padėties paskelbimas leis D. Trumpui padidinti asignavimus sienai JAV ir Meksikos pasienyje statyti, kadangi Kongreso svarstomame biudžete šiems tikslams numatyti tik 1,375 milijardo dolerių vietoj prezidento prašomų 5,7 milijardo.

Žiniasklaida anksčiau pranešė, kad D. Trumpas planuoja skirti tvoros Meksikos pasienyje statybai apie 8 milijardus dolerių. 

Demokratai griežtai kritikuoja D. Trumpo sprendimą paskelbti nacionalinę nepaprastąją padėtį. Pavyzdžiui, demokratų mažumos Senate lyderis Chuckas Schumeris pareiškė, kad „nepaprastosios padėties įvedimas nacionaliniu mastu yra neteisėtas“. Savo ruožtu Atstovų Rūmų pirmininkė Nancy Pelosi pagrasino, kad dėl D. Trumpo sprendimo kreipsis į teismą.

JAV prezidentas taip pat pranešė ketinąs penktadienį antroje dienos pusėje arba šeštadienį pasirašyti biudžeto įstatymą.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi