Pasaulyje

2019.02.15 19:10

D. Trumpas artimiausiomis valandomis paskelbs pranešimą dėl IS „kalifato“

BNS2019.02.15 19:10

JAV prezidentas Donaldas Trumpas penktadienį pareiškė, kad jo šalis per ateinančią parą paskelbs džihadistų judėjimo „Islamo valstybė“ (IS) įkurto „kalifato“, anksčiau apėmusio didelę teritoriją Sirijoje ir Irake, galą.

„Turime daug puikių pranešimų, susijusių su Sirija ir mūsų sėkmėmis naikinant kalifatą. Tai bus paskelbta per ateinančias 24 valandas“, – žurnalistams Baltuosiuose rūmuose sakė D. Trumpas.

JAV remiamos Sirijos demokratinės pajėgos (SDF) nuo praeitų metų rugsėjo atakavo paskutines džihadistų priebėgas. Šiuo metu keli šimtai gyvų likusių IS kovotojų yra užspeisti apie vieno kvadratinio kilometro ploto teritorijoje.

Džihadistų lyderio Abu Bakro al Baghdadi 2014 metų viduryje užimtas „kalifatas“ apėmė Jungtinei Karalystei dydžiu prilygstančią teritoriją, turinčią milijonus gyventojų.

Tačiau viena po kitos keliais frontais vykdytos operacijos Irake ir Sirijoje sukrėtė šią pseudovalstybę, džihadistai neteko pagrindinių savo miestų, o nuo 2017 metų  pabaigos jiems teko pasitraukti į Eufrato slėnį.

Gruodį D. Trumpas šokiravo sąjungininkus ir net savo administracijos pareigūnus, paskelbęs apie visišką amerikiečių pajėgų išvedimą iš Sirijos.

Pranešimas apie pergalę prieš IS gali dar pagreitinti buvusį gynybos sekretorių Jimą Mattisą atsistatydinti paskatinusio pajėgų išvedimo plano įgyvendinimą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.