Pasaulyje

2019.02.15 17:15

Miuncheno saugumo konferencijoje JAV pažadėjo tęsti kovą su IS

ELTA2019.02.15 17:15

JAV gynybos sekretoriaus pareigas laikinai einantis Patrickas Shanahanas penktadienį pažadėjo tolesnę JAV paramą kovai su „Islamo valstybės“ (IS) ekstremistų grupuote ir sakė, kad jo šalis nori remti kovą su IS regionuose už Irako ir Sirijos ribų.

P. Shanahano teigimu, net ir po amerikiečių karių išvedimo iš Sirijos JAV toliau rems savo partnerius regione kovoje su islamistų kovotojais. 

Pirmąją Miuncheno saugumo konferencijos dieną P. Shanahanas paminėjo Afganistaną, Filipinus ir Sahelio regioną kaip vietas, kuriose įsitvirtino kovotojų grupuotė ir turi būti pažabota.

„Nors laikas JAV sausumos kariams Šiaurės Sirijoje baigiasi, JAV lieka įsipareigojusios mūsų koalicijos tikslui: ilgalaikiam IS sutriuškinimui, tiek Artimuosiuose Rytuose, tiek už jų ribų“, – sakė sekretorius. 

Tuo tarpu Vokietijos gynybos ministrė Ursula von der Leyen įspėjo, kad, nors IS neteko beveik visos savo kontroliuotos teritorijos Irake ir Sirijoje, grupuotė dar nėra nugalėta. Pasak ministrės, grupuotei netekus didžiosios dalies teritorijos, dabar keičiasi jos keliamos grėsmės pobūdis: ji traukiasi į pogrindį ir kuria tinklus, įskaitant kitas teroristines grupuotes. 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt