Naujienų srautas

Pasaulyje2019.02.15 08:28

Senatas patvirtino naują D. Trumpo generalinį prokurorą, kuris prižiūrės prezidento kampanijos tyrimą

ELTA 2019.02.15 08:28

JAV Senatas naujuoju generaliniu prokuroru patvirtino prezidento Donaldo Trumpo pasiūlytą teisininką Williamą Barrą. Jo kandidatūrai ketvirtadienį pritarta nežymia balsų dauguma.

Tai reiškia, kad dabar W. Barras prižiūrės ir specialiojo tyrėjo Roberto Muellerio vykdomą tyrimą dėl Rusijos kišimosi į JAV prezidento rinkimus.

R. Muellerio komanda aiškinasi, ar, Rusijai mėginant daryti įtaką 2016 metų prezidento rinkimams, būta slaptų susitarimų tarp Maskvos ir D. Trumpo rinkimų štabo. D. Trumpui šis tyrimas yra labai nemalonus. Jis ne kartą jį vadino „raganų medžiokle“.

W. Barras per savo klausymus Senate visiškai aiškiai nepatvirtino, kad R. Muellerio galutinė ataskaita apie tyrimą bus paskelbta viešai. Gali būti, kad jis pateiks tik rezultatus, sakė W. Barras. Tai pakurstytų spėliones dėl galimo tyrimo išvadų slėpimo.

W. Barras poste pakeis Jeffą Sessionsą, kurį D. Trumpas atleido lapkritį netrukus po vidurio kadencijos rinkimų. Šis pateko į prezidento nemalonę, nes visiškai nedalyvavo Rusijos skandalo tyrime.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi