Pasaulyje

2019.02.14 22:00

Kazachstane sulaikyti žmogaus teisių gynėjai

BNS 2019.02.14 22:00

Kazachstano policija ketvirtadienį suėmė Astanoje du žmogaus teisių aktyvistus, pranešė Romoje įsikūrusi jų organizacija ir vienas diplomatas.

Du Ukrainos piliečiai Valerijus Javtušenka ir Liudmyla Vološyna, dirbantys Italijos žmogaus teisių federacijos (FIDU) stebėtojais, buvo sulaikyti, per socialinį tinklą „Facebook“ informavo ši grupė.

Migracijos policija patvirtino, kad L. Vološyna buvo sulaikyta, nes „vykdė veiklą, nesusijusią su įvažiavimo į šalį tikslu“, sakoma pareiškime, kuriame antrasis stebėtojas neminimas.

Žmogaus teisių gynėjai feisbuke pareiškė, kad moteris buvo „pagrobta“ iš jos viešbučio numerio, o jos telefonas esą buvo konfiskuotas. Policija šiuos teiginius neigia.

Ukrainos konsulas Kazachstane Ivanas Almašis patvirtino, kad buvo sulaikyti tiek L. Vološina, tiek V. Javtušenka, ir pridūrė, jog „niekas neparodė mums jokių dokumentų ir neleido man aplankyti“ aktyvistų.

Tuo metu vienas Kazachstano užsienio reikalų ministerijos atstovas pareiškė naujienų agentūrai AFP, kad ministerija nieko nežino apie šį incidentą.