Pasaulyje

2019.02.14 16:24

Kinijoje JAV derasi dėl tarifų – ar pavyks išvengti prekybos karo

JAV iždo sekretoriaus vadovaujama delegacija Pekine su Kinijos vicepremjeru bando susitarti dėl prekybos. Kovo 1-oji yra galutinis terminas, iki kurio reikia sudaryti prekybos sutartį, kitaip JAV ir Kinija viena kitos prekes apmokestins dideliais tarifais ir pradės plataus masto prekybos karą.

Šis prekybos karas gali pridaryti milžinikos žalos viso pasaulio ekonomikai. JAV prezidentas D. Trumpas, kaip ir Kinijos atstovai, jau kurį laiką sako, kad derybos eina gera linkme. Pranešama, kad D. Trumpas net svarsto 60-čia dienų pratęsti tarifų įvedimo galutinį terminą ir taip pratęsti derybas dar du mėnesius.

„Didelė, labai talentingų žmonių komanda šiuo metu yra Kinijoje ir derasi dėl prekybos. Kol kas viskas labai gerai, pažiūrėsime, kas bus, tačiau, manau, viskas vyksta labai gerai. Mums rodoma didelė pagarba. To daugelis šalių anksčiau nerodė JAV, o dabar mums rodo pagarbą. Didžiulis skirtumas, nei buvo anksčiau, tą galiu pasakyti. Taigi, susitarimas su Kinija vyksta gera linkme, ekonomika fantastiška“, – žurnalistams sakė D. Trumpas.

Plačiau žiūrėkite reportaže.