Pasaulyje

2019.02.13 14:54

Ispanijos parlamentas nepatvirtino biudžeto, gali prireikti išankstinių rinkimų

ELTA 2019.02.13 14:54

Deputatų Kongresas, žemesnieji Ispanijos parlamento rūmai, atmetė valstybės šių metų biudžeto projektą, kurį siūlė vyriausybė. Kaip skelbia Ispanijos žiniasklaida, tai gali priversti vyriausybę skelbti išankstinius parlamento rinkimus.

191 iš 350 parlamentarų atmetė ministrų kabineto siūlomą biudžeto projektą. Premjerui Pedro Sanchezui reikėjo katalonų partijos parlamentarų, pasisakančių už Katalonijos nepriklausomybę, balsų. Viena iš katalonų separatistų sąlygų buvo dialogas tarp Ispanijos ir Katalonijos dėl katalonų savivaldos teisių.

Kalbėdama parlamente prieš balsavimą, finansų ministrė Maria Jesus Montero pareiškė, kad Ispanijos valdžia nenusileis Katalonijos nepriklausomybės šalininkams mainais už biudžeto projekto palaikymą. Be to, P. Sanchezas tikino, kad jo vadovaujamas ministrų kabinetas niekada nesutiks surengti referendumo dėl Katalonijos nepriklausomybės.

Ispanijos žiniasklaidoje taip pat pasirodė kelios galimos išankstinių rinkimų datos: balandžio 14 d., 28 d. ir gegužės 26 d.