Pasaulyje

2019.02.13 11:47

Apklausa: du trečdaliai vokiečių mano, kad narystė ES turi daugiau trūkumų nei privalumų

ELTA2019.02.13 11:47

Likus pusketvirto mėnesio iki Europos Parlamento rinkimų tik šiek tiek daugiau nei trečdalis vokiečių mano, kad šalies narystė Europos Sąjungoje turi daugiau privalumų nei trūkumų. Tokios nuomonės yra 37 proc. apklaustųjų, pristatydamas atitinkamo tyrimo rezultatus antradienio vakarą sakė ekspertas Richardas Hilmeris. 24 proc. respondentų teigė, kad narystės trūkumai nusveria privalumus. Didžiausia grupė – 39 proc. – yra įsitikinę, kad privalumų ir trūkumų yra apylygiai, informuoja agentūra „Reuters“.

Vokiečių pozicija ES klausimu pirmiausiai priklauso nuo respondentų visuomeninio statuso. Kas save priskiria žemesniam socialiniam sluoksniui, tas narystę ES vertina veikiau kaip nenaudingą. Tuo tarpu aukštesniame socialiniame sluoksnyje kas antras teigia, kad privalumų yra daugiau nei trūkumų.

Nepaisant visko, didelė dauguma respondentų – 83 proc. – yra už glaudesnį ES šalių bendradarbiavimą. Tačiau gyventojų pasitikėjimas ES institucijomis yra panašiai žemas, kaip vyriausybe ar parlamentu: tik trečdalis apklaustų vokiečių nurodė, kad jaučia didelį arba labai didelį pasitikėjimą Europos Komisija ar Europos Parlamentu.