Pasaulyje

2019.02.13 09:59

Lenkijoje prasideda Artimųjų Rytų taikos konferencija

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2019.02.13 09:59

Trečiadienį Lenkijoje prasideda dvi dienas truksianti tarptautinė konferencija, skirta taikos tarp Izraelio ir palestiniečių perspektyvoms.

Pagal pirminį sumanymą, Izraelio vadovybė ir dabartinė Baltųjų rūmų administracija norėjo labiau pabrėžti Irano balistinių raketų programos grėsmę bei Teherano režimo pastangas įsitvirtinti Sirijoje ir Libane, bet tai, Vašingtono ir Tel Avivo, nuomone nesulaukė reikiamos paramos, todėl konferencijoje bus bandoma išjudinti rimtai įstrigusį žydų ir Palestinos arabų taikos procesą.

Tokį planą, ar bent jo pamatus, turėtų pateikti Jungtinių Valstijų prezidento žentas Jaredas Kushneris. Kita vertus, dabartinis Izraelio vyriausybės lyderis labai griežtai pasisakė apie 40-ąsias Islamo revoliucijos metines mininčio Irano režimo grasinimus Amerikai nušluoti pagrindinius Izraelio miestus, jei amerikiečiai pabandytų pulti Iraną.

„Neignoruoju Irano režimo grėsmės, bet ji man nedaro įspūdžio, – sakė Izraelio ministras pirmininkas Benjaminas Netanyahu. – Jei šis režimas padarys baisią klaidą mėgindamas sunaikinti Telavivą ir Haifą – jam nepavyks, bet tai reikš, kad jie paminėjo paskutinę Islamo revoliucijos dieną. Jiems reikėtų pasistengti tai suprasti.“

Plačiau – reportaže

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt