Pasaulyje

2019.02.12 20:06

Narkotikų baronas „El Chapo“ JAV teisme pripažintas kaltu

BNS2019.02.12 20:06

Niujorke antradienį buvo nuteistas narkotikų baronas Joaquinas Guzmanas, pravarde „El Chapo“ (Neūžauga), kaltintas dėl vadovavimo didžiausiam pasaulyje narkotikų karteliui ir ketvirtį amžiaus vykdyto kokaino gabenimo į Jungtines Valstijas.

Niujorke prisiekusieji priėmė sprendimą po šešias dienas trukusio svarstymo. J. Guzmano teismo procesas truko tris mėnesius.

61 metų nuteistajam gresia įkalinimo iki gyvos galvos bausmė. J. Guzmanas buvo kaltinamas per ketvirtį amžiaus į Jungtines Valstijas neteisėtai įvežęs 155 tonas kokaino ir kitų narkotikų.

Prisiekusieji pripažino J. Guzmano kaltę dėl visų 10 jam iškeltų kaltinimų. Bausmė jam bus paskirta birželio 25 dieną.

Prokurorai ne vienus metus rengė bylą J. Guzmanui, kuris Jungtinėms Valstijoms buvo išduotas 2017 metais, po dviejų pabėgimų iš kalėjimo Meksikoje. Pirmą kartą jis pabėgo pasislėpęs skalbinių vežimėlyje, o antrą – tuneliu, iškastu iki dušo kabinos jo kalėjimo kameroje.

Federaliniai prokurorai per tris mėnesius apklausė daugiau kaip 50 liudininkų, kurie papasakojo, kaip J. Guzmano vadovautas Sinaloa kartelis, uždirbo milijardus dolerių už gabenamą kokainą, heroiną, metamfetaminą ir marihuaną.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt