Pasaulyje

2019.02.12 19:28

Londono galerija laimėjo teisinį ginčą prieš kaimynystės daugiabučių savininkus

BNS 2019.02.12 19:28

Didžiosios Britanijos teismas antradienį nusprendė, kad stikliniuose namuose gyvenantys žmonės neturėtų mėtyti teisinių akmenų į kitų langus, atmesdamas prabangių Londono apartamentų gyventojų skundą, esą netoliese esanti Londono Tate`o modernaus meno galerijos apžvalgos aikštelė pažeidžia jų teisę į privatų gyvenimą. 

Keturių stiklinių dangoraižių komplekso „Neo Bankside“ butų savininkai siekė uždrausti galerijai naudotis jos terasos dalimi, iš kurios atsiveria puikus vaizdas į Londoną ir jų butus.

Butų šeimininkų advokatė teisme tvirtino, kad 10-ame aukšte esantis atviras balkonas, kuriame kasmet apsilanko iki 1 mln. galerijos lankytojų, yra „nepaliaujamo“ privatumo pažeidinėjimo priežastis. Pasak jos, lankytojai „labai atidžiai“ apžiūrinėja butus, kai kurie net naudojasi žiūronais arba vaizdą priartinančiais objektyvais, kad galėtų geriau įsižiūrėti, kas darosi viduje. 

Tačiau galerijos vadovų taryba atkirto, jog gyventojai galėtų nesunkiai išspręsti šią savo problemą įsitaisydami užuolaidas.

Aukštojo teismo teisėjas Anthony Mannas atmetė gyventojų skundą pareikšdamas, kad ieškovai patys išsirinko butus, kurių langai siekia nuo grindų iki lubų.

„Šie butai yra įspūdingi, todėl nėra abejonių, kad tiek daug stiklo turintys langai suteikia daug privalumų, tačiau už juos reikia mokėti privatumo sąlygomis“, – pridūrė jis.

Ieškovų teisininkė Natasha Rees pareiškė, kad ketina kreiptis į Apeliacinį teismą ir yra „ypač nusivylusi šios dienos rezultatu“.

„Mano klientai ir jų šeimos turės ir toliau gyventi kęsdami kasdieninį jų privatumo pažeidinėjimą“, – sakė ji. 

Tuo metu Tate`o modernaus meno galerija džiaugėsi, kad aikštelė „liks atvira lankytojams“.

„Mes ir toliau rūpinsimės savo kaimynų patogumais ir Tate`o modernaus meno galerijos vaidmeniu vietos bendruomenėje“, – pareiškė galerija.

Londono Tate`o modernaus meno galerija buvo atidaryta 2000-aisiais ant Temzės pietinio kranto stovėjusios buvusios elektrinės patalpose. Muziejus padėjo paversti šį apleistą paupio rajoną meno ir naktinio gyvenimo centru, kuriame vienas po kito pradėjo kilti prabangūs daugiabučiai.  

Apžvalgos aikštelė yra 2016 metais atidarytame piramidės formos priestate. „Neo Bankside“ kompleksas atsirado keleriais metais anksčiau. Kasmet galerijoje apsilanko daugiau nei 5 mln. žmonių.