Pasaulyje

2019.02.12 18:50

Grupė prancūzų žurnalistų buvo nušalinti nuo pareigų dėl patyčių internete

BNS 2019.02.12 18:50

Mažiausiai keturi prancūzų žurnalistai, priklausę privačiai grupei socialiniame tinkle „Facebook“,  buvo nušalinti nuo pareigų dėl įtariamo kitų interneto vartotojų įžeidinėjimo.

Pasipiktinimas žiniasklaidos atstovų veiksmais nuvilnijo per visą Prancūziją. 

Kairiosios pakraipos dienraštis „Liberation“ ir kultūros žurnalas „Les Inrockuptibles“ šią savaitę pranešė, kad laikinai nušalino keturis jiems dirbusius žurnalistus, įskaitant feisbuko grupės „League of LOL“ įkūrėją. Tarp šios grupės narių buvo sostinės žurnalistų, publicistų ir komunikacijų dizaino specialistų.

Dar mažiausiai trys kiti grupės nariai buvo nušalinti darbdavių sprendimu, o vienas pats išėjo iš darbo.

Praėjusią savaitę „Liberation“ pranešė, kad kai kurie grupės nariai aktyviausiai 2009–2012 metais įžeidinėjo kitus interneto vartotojus, rašydami seksistinius, homofobinius ir rasistinius komentarus. Prancūzų žiniasklaida šią grupę praminė „berniukų klubu“, veikiausiai dėl jos propaguojamos mačistinės kultūros.

Pastarosiomis dienomis keletas žmonių, įskaitant žurnalistes, viešai apkaltino šios grupės narius internetinėmis patyčiomis.

„Liberation“ vyriausiasis redaktorius Laurent'as Joffrinas vienoje skiltyje rašė, kad tokie „gėdingi“ įtarimai jį pykina. Jis taip pat pasmerkė „priekabiavimą, įžeidinėjimą, nepadorius juokelius – bet kokios formos agresiją internete“.

Remiantis „Liberation“, minėtai feisbuko grupei priklauso 30 narių, daugiausia – vyrai. 

2009 metais šią grupę sukūręs žurnalistas Vincentas Gladas pareiškė, kad „turi atsiprašyti“ visų, kurie buvo įžeisti. 

„Sukūriau monstrą, kuris tapo nevaldomas“, – parašė jis savo paskyroje socialiniame tinkle „Twitter“. Laikraštis „Liberation“ nušalino jį nuo pareigų.

V. Gladas taip pat prisipažino, kad dabar jam „baisu žiūrėti į savo 2013 metų žinutes, kuriose juokaujama apie prievartavimo kultūrą“.

„Man gėda“, – pridūrė jis. 

Davidas Doucet, „Les Inrockuptibles'" svetainės vyriausiasis redaktorius, taip pat prisipažino tviteryje, jog buvo dviejų nevykusių telefoninių pokštų su mokslinių vaizdo įrašų kūrėja Florence Porcel autorius.

Pasak P. Porcel, ji tapo pornografinio turinio fotomontažo ir apgavikiško telefoninio skambučio auka. Jai paskambinę garsiais televizijos prodiuseriais apsimetę grupės nariai siūlė darbą, o vėliau paskelbė ją įžeidusį į pokalbio įrašą internete.

Kiti tviterio vartotojai taip pat sakė, kad ne kartą sulaukė įžeidžiančių žinučių ir fotomontažų iš grupės narių, kurie tyčiojosi iš jų kilmės, išvaizdos, politinių arba feministinių pažiūrų.