Pasaulyje

2019.02.12 17:29

V. Putino atstovo žmonai gresia mokesčių vengimo skandalas

LRT.lt 2019.02.12 17:29

Rusijos prezidento atstovo spaudai žmona sulaukė klausimų dėl galimai nesumokėtų mokesčių, kuriuos ji nuslėpė nuo JAV vyriausybės.

Britų dienraštis „The Guardian“ paviešino tyrimą apie Tatjanos Navkos, kuri yra Vladimiro Putino atstovo spaudai Dmitrijaus Peskovo žmona, turtą ir galimą mokesčių vengimą.

Dienraščio gauti teismo dokumentai rodo, kad T. Navka galėjo neteisingai deklaruoti savo pajamas, nuslėpti turimas banko sąskaitas ir pasinaudoti JAV mokesčių lengvatomis, kurios jai nepriklausė.

T. Navka, buvusi ledo čiuožėja, Europos ir olimpinė čempionė, gali būti skolinga dešimtis tūkstančių dolerių nesumokėtų nekilnojamojo turto mokesčių už namą, kurį JAV mokesčių inspekcijai tvirtino pardavusi.

Jai taip pat priklauso prabangus butas Niujorko „Trump Parc“ komplekse – viename iš Donaldo Trumpo kompanijos pastatytų dangoraižių netoli Centrinio parko.

„The Guardian“ rašo, kad 2006–2013 metais T. Navka ir tuometinis jos vyras Aleksandras Žulinas JAV sumokėjo tik 1168 dolerius federalinių mokesčių, nors jų pajamos siekė 3,4 mln. dolerių.

„Jūsų teiginiuose yra daugybė neteisingų ir netikslių detalių“, – komentuodama tyrimą „The Guardian“ teigė T. Nafka.

D. Peskovas, dabartinis T. Navkos vyras, nuo 2012 yra Rusijos prezidento Vladimiro Putino atstovas spaudai.