Pasaulyje

2019.02.12 15:50

Izraelis ir Iranas derasi dėl laisvos prekybos su Rusijos dominuojama Eurazijos sąjunga

LRT.lt 2019.02.12 15:50

Izraelis derasi ir netrukus turėtų pasirašyti laisvos prekybos sutartį su Rusijos įkurta Eurazijos sąjunga (EAS), praneša „The Times of Israel“. Tą patį ketina padaryti ir didžiausias Izraelio geopolitinis priešas, Iranas.

„Derybos su EAS pradėtos Masskvoje 2018-ųjų balandį, po teigiamų bendros galimybių studijos rezultatų“, – cituojamas Izraelio Ūkio ministerijos atstovas.

Irano ambasadorius Maskvoje Mehdi Sanaei sakė, kad šalies parlamentas laisvos prekybos sutartį su EAS turėtų ratifikuoti „artimiausiu metu“, teigiama „Mehr“ agentūros pranešime.

Sutartis apims įvairias prekybos reguliavimo sritis, tokias kaip kilmės nustatymo taisyklės, bendradarbiavimas muitų srityje, techniniai barjerai prekybai, sveikatos ir sanitarijos normos, elektroninė prekyba, ginčų sprendimas ir kitas.

Eurazijos Sąjunga, veikianti nuo 2015-ųjų, apima Rusiją, Baltarusiją, Kazachstaną, Kirgiziją ir Armėniją.

Atskiros laisvos prekybos sutartys nereikš, kad Izraelis ir Iranas galės tarpusavyje laisvai prekiauti. Izraelio valdžia yra viena didžiausių sankcijų Teheranui šalininkių.

„Izraelio valstybė palaiko ekonominio spaudimo Iranui didinimą, kad jis pakeistų savo elgesį“, – „The Times of Israel“ cituoja anoniminį aukštą Izraelio pareigūną.

EAS taip pat artimiausiu metu ketina pasirašyti laisvos prekybos sutartis su Singapūru, Indija ir Egiptu, laikraštis cituoja Rusijos pramonės viceministrą Sergejų Cybą.