Pasaulyje

2019.02.12 15:50

Turkija nori suimti virš tūkstančio su nepavykusiu perversmu siejamų žmonių

ELTA2019.02.12 15:50

Turkijos prokurorai išdavė arešto orderius 1 112 žmonių dėl įtariamų ryšių su JAV gyvenančiu islamo pamokslininku Fethullah Gulenu, kuris kaltinamas nepavykusio karinio perversmo 2016 metais organizavimu, informuoja „Reuters“.

Tai viena iš didžiausių operacijų prieš įtariamus F. Guleno šalinininkus nuo bandymo Turkijoje įvykdyti perversmą. Tą naktį žuvo 250 žmonių. F. Gulenas, buvęs prezidento Recepo Tayyipo Erdogano sąjungininkas, neigia bet kokias sąsajas su perversmu.

Kaip praneša Turkijos Anatolijos naujienų agentūra, arešto orderiai išduoti vykdant tyrimą dėl įtariamo sukčiavimo 2010 m. egzamine policininkams, norėjusiems tapti policijos vadovų pavaduotojais.

Pasak agentūros, prieš egzaminą įtariamiesiems F. Guleno šalininkams buvo perduoti klausimai. Turkijos vyriausybė kaltina F. Guleną kampanija infiltruoti savo šalininkus į svarbiausias valstybės institucijas.

Po sužlugdyto perversmo Turkijoje buvo suimta daugiau kaip 218 tūkst. žmonių, o apie 77 tūkst. vis dar yra kalinami ir laukia bylos nagrinėjimo. Be kita ko, šalies institucijos atleido arba nuo pareigų nušalino apie 150 tūkst. valstybės tarnautojų, tarp kurių - aukšto rango generolai ir teisėjai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt