Naujienų srautas

Pasaulyje2019.02.12 11:30

JAV vyriausybė išvengė uždarymo: D. Trumpas nežino, ar palaikys susitarimą

LRT RADIJAS, LRT.lt 2019.02.12 11:30

Demokratai ir respublikonai pasiekė susitarimą dėl pasienio saugumo ir taip išvengė dar vieno dalinio JAV vyriausybės uždarymo. Tačiau prezidentas D. Trumpas gali ir nepasirašyti šio susitarimo.

Politikai derėjosi uždarame susitikime Vašingtone. Anksčiau derybas trikdė nesutarimai dėl nelegalių migrantų sulaikymo ir prezidento Donaldo Trumpo reikalavimo finansuoti sienos statybą. Tai pat nuomonės skyrėsi  dėl nelegalų migrantų sulaikymo.

Po derybų senatorius respublikonas Richardas Shelby pareiškė, kad visi neišspręsti klausimai yra išspręsti, o detales atsakingi pareigūnai suderins šią savaitę.

Kreipdamasis į savo rėmėjus Teksase, El Paso mieste, D. Trumpas nepasakė, ar susitarimą palaikys, nes esą dar neturėjo laiko jo išstudijuoti, tačiau pabrėžė, kad niekada nepasirašys teisės akto, kuriuo į laisvę būtų masiškai paleidžiami pavojingi nusikaltėliai.

Pasiektas susitarimas turi būti patvirtintas iki penktadienio, kai baigsis kai kurių federalinių įstaigų finansavimas. Ankstesnis dalinis vyriausybės uždarymas truko 35 dienas ir buvo ilgiausias Amerikos istorijoje. Skaičiuojama, kad jis šalies ekonomikai kainavo apie 11 milijardų dolerių.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi