Pasaulyje

2019.02.11 14:57

Švedijos policija patvirtino neseniai rastų karališkųjų regalijų autentiškumą

ELTA 2019.02.11 14:57

Pirmadienį Stokholmo policija patvirtino, kad praėjusią savaitę šiukšlių konteineryje rastos 2018 metų vasarą pavogtos karališkosios regalijos yra autentiškos. Tai pranešama žinybos tinklalapyje.

„Rastos regalijos, kurios buvo pavogtos iš Strengneso katedros, – autentiškos, – sakoma pranešime. – Su Švedijos bažnyčios ir Kriminalistikos centro specialistų pagalba policijos valdyba gali patvirtinti, kad rastos būtent anksčiau pavogtos regalijos“.

Šiuo metu Eskilstunos mieste jau teisiamas 22 metų vyras, įtariamas regalijų vagyste. Sulaikyti dar du įtariamieji, vienas iš jų – už vogtų daiktų laikymą.

Pavogtos regalijos – dvi karūnos ir valdžios rutulys, kurių bendra kaina siekia 65 milijonus kronų (apie 6,5 milijono eurų) – buvo aptiktos Stokholmo priemiestyje šiukšlių konteineryje ant automobilio stogo. Ant konteinerio šono kažkas baltai užrašė žodį „bomba“. Vertybės yra geros būklės. 

Vagystė įvyko praėjusių metų liepos 31-ąją apie pietus, kai XIII amžiaus katedra buvo atvira lankytojams. Du vyrai išdaužė stiklą, už kurio buvo saugomos karališkosios regalijos, pačiupo grobį ir nubėgo netoliese esančio ežero link. Plėšikai paspruko motorine valtimi. 

Pavogti daiktai, pagaminti iš aukso, perlų ir kitų brangių medžiagų, kadaise priklausė Švedijos karaliui Karoliui IX ir antrajai jo žmonai, karalienei Kristinai. Jie valdė Švediją XVII amžiuje. Karolis IX Strengneso katedroje buvo palaidotas 1611 metais, karalienė Kristina – 1625 metais.