Pasaulyje

2019.02.11 11:05

JAV vyriausybei gresia naujas uždarymas

ELTA2019.02.11 11:05

JAV gresia dar vienas dalinis JAV vyriausybės uždarymas šios savaitės pabaigoje, kai respublikonų ir demokratų derybos, skirtos pasiekti susitarimą dėl biudžeto ir išvengti naujo dalinio vyriausybės darbo paralyžiaus, atsidūrė aklavietėje, informuoja BBC.

Didžiausius nesutarimus tebekelia prezidento Donaldo Trumpo reikalaujamas finansavimas sienos su Meksika statyboms ir didesnis finansavimas kalinimo įstaigoms ir saugumo personalui.

17 derybininkų svarstė apie 1,3-2 mlrd. dolerių finansavimą D. Trumpo pasiūlytai sienai, o tai gerokai mažiau nuo prezidento reikalaujamos sumos - 5,7 mlrd. dolerių. 

Be kita ko, kaip skelbė JAV dienraštis „The Washington Post“, „derybos žlugo dėl demokratų atkaklaus reikalavimo apriboti nelegalių migrantų, kuriuos gali suimti JAV imigracijos ir muitinės tarnyba, skaičių.

Ankstesnis dalinis JAV vyriausybės uždarymas truko 35 dienas ir buvo ilgiausias JAV istorijoje. Šimtai tūkstančių darbuotojų buvo išleisti nemokamų atostogų arba dirbo be jokio atlygio.

JAV prezidentui sutikus su planu, tris savaites finansuosiančiu federalines operacijas, sausio 25 d. Jungtinių Valstijų Senatas greitai priėmė išlaidų susitarimą, kuris užbaigė užsitęsusį vyriausybės uždarymą.

Per šį laiką tikimasi pasiekti susitarimą dėl finansavimo. Penktadienį baigiasi skirtas terminas ir JAV vyriausybės darbą vėl gali ištikti paralyžius. 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.