Pasaulyje

2019.02.11 10:21

Amerikiečiai protestuotojai susidurs mitinguose „už“ ir „prieš“ sieną su Meksika

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2019.02.11 10:21

JAV Teksaso valstijoje, prie pasienio su Meksika, šį vakarą laukia mitingai „už“ ir „prieš“ prezidento Donaldo Trumpo norimą statyti sieną, o šiandien turėjusios baigtis derybos dėl biudžeto žlunga.

Į El Paso miestą agituoti vyksta pats D. Trumpas. O kitapus gatvės mitingą prieš sieną rengs kylanti demokratų partijos žvaigždė Beto O’Rourke’as, populiarus net respublikoniškoje valstijoje. Jis žada priešintis mėginimams demonizuoti migrantus.

Laukdami prezidento, jo rėmėjai susikibo į gyvąją grandinę, kur baigiasi jau pastatyta siena. Ją D. Trumpas pateikė kaip pavyzdį, kad ji sumažino nusikaltimų El Pase, bet jų skaičius nusmuko dar iki sienos statybos, o pastačius išaugo.

Demokratai surengė savąjį protestą prieš mėginimus išgalvoti nacionalinio saugumo krizę ir kurstyti paranoją.

Tuo metu lieka vos keturios dienos iki naujo valstybės įstaigų užsidarymo, ir Vašingtone demokratai ir respublikonai nerado sprendimo, kurį dar spėtų patvirtinti Kongresas ir pasirašyti prezidentas.

Demokratai sutiktų skirti dalį prašomų lėšų pasieniui stiprinti, bet reikalauja riboti pajėgumus šalies gilumoje medžioti nenusikaltusius nelegalius imigrantus.

Plačiau – reportaže

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.