Pasaulyje

2019.02.10 18:34

S. Skvernelis: vyriausybė prisidės prie lietuvių švietimo ir kultūros centro įsteigimo Suvalkuose

LRT.lt 2019.02.10 18:34

Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis lankėsi Suvalkuose, kur susitiko su šio miesto prezidentu Czeslawu Renkiewiczium, vietos lietuvių bendruomene ir aptarė aktualius klausimus, praneša vyriausybės spaudos tarnyba.

Per susitikimą su Suvalkų prezidentu pasidžiaugta itin gerais Lietuvos ir Lenkijos vyriausybių santykiais. Premjeras pabrėžė, kad Suvalkai lietuviams yra plačiai žinomi, tai – vartai ne tik į Lenkiją, bet ir į kitas Europos šalis. S. Skvernelis teigė visuomet remiąs Lietuvos ir Lenkijos miestų partnerystę ir ypač besidžiaugiantis, kad Suvalkai yra aktyviausias miestas partneris Lenkijoje. Šis regioninis bendradarbiavimas turi būti ir toliau skatinamas.

Dvišalio susitikimo metu S. Skvernelis dar kartą išreiškė prašymą ir paramą vietos bendruomenės iniciatyvai įsteigti Lietuvių švietimo ir kultūros centrą Suvalkuose bei poreikiui turėti ir ikimokyklinio amžiaus vaikų ugdymo grupę Suvalkų mieste. Akcentuota, kad šį projektą ypatingai aktualu įgyvendinti jau nuo šių metų rugsėjo 1 d.

„Mes laukiame ir tikimės greitų sprendimų, kad šis centras kuo greičiau atsirastų. Jeigu reikės, Lietuvos vyriausybė visapusiškai prisidės tiek prie lietuvių švietimo ir kultūros centro, tiek ir prie ikimokyklinio amžiaus vaikų ugdymo grupės įsteigimo Suvalkuose“, – pabrėžė premjeras.

Pernai į Suvalkų prezidentą kreipėsi ten gyvenančios Lenkijos lietuvių šeimos dėl lietuviškos ikimokyklinio ugdymo įstaigos (darželio) įsteigimo. Svarstoma galimybė šią grupę įrengti minėto kultūros ir švietimo centro patalpose, kai pastarasis pradės savo veiklą. Kaip laikinas sprendimas galėtų būti lietuviškos grupės įkūrimas viename iš Suvalkuose esančių lenkiškų darželių.

Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo proga vyriausybės vadovas taip pat dalyvavo iškilmingose Šv. Mišiose Suvalkų Šv. Jėzaus širdies bažnyčioje, kur pasveikino vietos lietuvius.

Vizitą Suvalkuose premjeras baigė dalyvavimu su Lenkijos lietuviais iškilmingame Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo minėjime. Šv. Mišios ir priėmimas Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo proga Suvalkuose vyko pirmą kartą istorijoje.