Pasaulyje

2019.02.10 13:02

„Gazprombank“ neigia, kad Venesuelos naftos įmonė neseniai atsidarė sąskaitą banke

ELTA 2019.02.10 13:02

Rusijos „Gazprombank“ tikina, kad Venesuelos valstybinė naftos ir gamtinių dujų įmonė PDVSA šiame banke sąskaitas atsidarė prieš kelis metus, ir neigia, kad sąskaitos buvo atidarytos visai neseniai, praneša „Reuters“.

„Mes pabrėžiame, kad neatidarytos jokios naujos sąskaitos ir bankas neplanuoja atidaryti jokių naujų sąskaitų“, – pareiškė „Gazprombank“.

„Reuters“ žurnalistai iš šaltinių sužinojo apie vidinį dokumentą, kuriame PDVSA prašo bendrų įmonių klientus pervesti pinigus už naftos pardavimus JAV doleriais arba eurais į neseniai „Gazprombanke“ atidarytas sąskaitas.

Šių žingsnių PDVSA ėmėsi po to, kai sausio 28 d. JAV pritaikė naujas griežtas finansines sankcijas tam, kad Venesuelos prezidentas Nicolas Maduro negalėtų naudotis už naftos prekybą gautomis lėšomis.

Tuo metu Venesuelos laikinuoju prezidentu laikomo opozicijos lyderio Juano Guaido rėmėjai neseniai paskelbė, kad bus įkurtas fondas, į kurį bus pervedami pinigai už Venesuelos naftos pardavimus. JAV ir dešimtys kitų valstybių pripažino J. Guaido esant Venesuelos teisėtu vadovu, o N. Maduro pasmerkė J. Guaido kaip perversmo siekiantį JAV statytinį.

PDVSA ėmė spausti bendrų įmonių veikloje dalyvaujančius partnerius, ragindama juos oficialiai apsispręsti, ar jie toliau dalyvaus vykdant projektus.

Bendrų įmonių veikloje dalyvauja Norvegijos „Equinor“, JAV „Chevron Corp“ ir Prancūzijos „Total“.