Pasaulyje

2019.02.10 11:52

Dar viena kandidatė pradėjo savo 2020 metų JAV prezidento rinkimų kampaniją

ELTA2019.02.10 11:52

Demokratė senatorė Elizabeth Warren šeštadienį oficialiai pradėjo savo 2020 m. JAV prezidento rinkimų kampaniją, žadėdama ginti dirbančiųjų teises. Tačiau jos kampanijai gali pakenkti anksčiau kilęs skandalas dėl jos kilmės, nes politikė buvo nurodžiusi esanti indėnė, praneša AFP.

„Tai kova už mūsų gyvenimą prieš apgaulingą sistemą, kuri remia turtinguosius ir galinguosius, o visus kitus apdrabsto purvais“, – sakė ji, kreipdamasi į savo rėmėjus Lorenso mieste, Masačiusetso valstijoje.

„Milijonai šeimų vos gali kvėpuoti. Tai yra neteisinga“, – politikė sakė audringoje kalboje su populistiniu ir kairiųjų pažiūrų atspalviu.

Masačiusetso senatorė apie savo dalyvavimą prezidento rinkimuose paskelbė Naujųjų metų išvakarėse. Ji yra viena žinomiausių demokratų, besitikinčių pakeisti Donaldą Trumpą JAV prezidento poste 2020 m.

Tačiau neaišku, kokią įtaką E. Warren viltims turės skandalas dėl jos kilmės. Politikė praeityje teigė turinti indėnų kraujo, o tuo pasinaudojo D. Trumpas, kuris ją sumenkino ir praminė Pokahonta.

Tikėdamasi, kad kalbos apie šią kontraversišką situaciją pasibaigs, 2018 m. spalį E. Warren atskleidė savo DNR tyrimų duomenis. Tačiau rezultatas buvo priešingas, paaiškėjus, kad indėnų kraujas sudaro nežymią jos kilmės dalį, todėl politikė buvo priversta atsiprašyti čerokių tautos.

Ši istorija tęsiasi ir toliau – šią savaitę „The Washington Post“ išplatino oficialų dokumentą iš 9-ojo XX a. dešimtmečio, kuriame E. Warren pažymėjo esanti Šiaurės Amerikos indėnė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt