Naujienų srautas

Pasaulyje2019.02.09 19:17

Paryžiuje per „geltonųjų liemenių“ susirėmimą su policija sužeistas vyras

BNS 2019.02.09 19:17

Prancūzijoje jau 13 savaitgalį iš eilės tęsiantis vadinamųjų „geltonųjų liemenių“ protestams, Paryžiuje per demonstrantų susirėmimą su policija šeštadienį vienam protesto dalyvių buvo nutraukta plaštaka, pranešė šalies žiniasklaida.

Remiantis kai kuriais šaltiniais, protesto akciją fotografavęs 30-etis vyras taip pat buvo sužeistas į galvą.

Incidentas įvyko netoli Nacionalinės Asamblėjos rūmų, kai pareigūnai prieš demonstruotojus panaudojo specialiąsias priemones. Vienas iš įvykio liudininkų žurnalistams sakė, kad vyras buvo sužeistas sprogus granatai, skirtai išvaikyti minią. 

Policija patvirtino, kad vienam iš protestuotojų buvo sužalota ranka, bet daugiau informacijos nesuteikė.

Pasak policijos, kilus susirėmimams netoli Eliziejaus Laukų prospekto ir Nacionalinės Asamblėjos buvo suimti apie 10 demonstruotojų.

Riaušių policijos pareigūnai lazdomis ir ašarinėmis dujomis stengėsi išvaikyti protestuotojus. Kai kurie demonstrantai apmėtė policininkus nuolaužomis.

Taip pat pranešama apie „geltonųjų liemenių“ protestus Bordo, Tulūzoje, Lijone, Lilyje ir kituose Prancūzijos miestuose.

„Geltonosios liemenės“ per pastaruosius tris mėnesius į gatves protestuoti išvedė šimtus tūkstančių žmonių, tačiau judėjimas yra politiškai susiskaldęs ir neturi išrinkto lyderio.

Siekdamas nutraukti protestus, prezidentas Emmanuelis Macronas, į kurį nukreiptas daugelio demonstruotojų pyktis, inicijavo „didžiuosius nacionalinius debatus“. Naujausios nuomonių apklausos rodo, kad prezidento reitingas auga.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi