Naujienų srautas

Pasaulyje2019.02.10 12:41

Graikija parėmė Makedonijos siekį tapti NATO nare

Graikijos parlamentas nedidele persvara pritarė Makedonijos siekiui tapti 30-ąja NATO nare, taip baigdamas 27-erius metus trukusį ginčą su kaimyne dėl šios pavadinimo. Nors Aljanso nare Makedonija taps tik tuomet, kai prisijungimo protokolą ratifikuos visos Aljanso valstybės, tačiau Graikijos pritarimas laikomas lemiamu žingsniu. Viliamasi, kad Makedonijai tapus Aljanso nare, sustiprės saugumas ir stabilumas visame regione.

Graikija net 27-erius metus blokavo kaimynės narystę, o Graikijos premjeras, kuriam dėl ginčo teko ištverti balsavimą dėl pasitikėjimo, kaltinantiems jį išdavyste atrėžia: kas teisus - nuspręs istorija.

„Noriu dar kartą pasveikinti Šiaurės Makedoniją, valstybę, kuri yra draugiška Graikijai, valstybę, kuri turi būti mūsų bendražygė, ne priešininkė, siekiant saugumo, stabilumo ir bendradarbiavimo visame regione“, - kalbėjo Graikijos premjeras Aleksis Cipras.

NATO sąjungininkės protokolą pasirašė trečiadienį, sutikdamos, kad šalis siektų tapti 30-ąja Aljanso nare, kai tik pasiūlymui pritars visos Aljanso narės. Birželį pasirašytoje dvišalėje sutartyje Graikija pažadėjo nebeprieštarauti, tačiau kai nesutarimai šiuo klausimu buvo rimtai išklibinę Graikijos vyriausybės pamatus, patikėti tuo buvo galima tik išvydus balsavimo rezultatus. Nuspręsta vos 13 balsų persvara.

Daugiau – įraše.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi