Naujienų srautas

Pasaulyje2019.02.09 16:16

Psichikos problemų turinčiai moteriai pareikšti kaltinimai padegus Paryžiaus daugiabutį

BNS 2019.02.09 16:16

Ne kartą psichikos problemų turėjusiai moteriai pareikšti kaltinimai viename Paryžiaus daugiabučių sukėlus 10 žmonių gyvybes nusinešusį gaisrą, pranešė Prancūzijos prokurorai.

Anot jų, įtariamai padegėjai, kuri šiuo metu laikoma policijos psichiatrijos skyriuje, penktadienį buvo pareikšti kaltinimai sukėlus „mirtimis pasibaigusį“ gaisrą. 

Prabangaus 16-ojo Paryžiaus rajono Erlangerio gatvėje esančio daugiabučio viršutinius aukštus ankstų antradienio rytą apėmęs gaisras pagal aukų skaičių buvo didžiausias Prancūzijos sostinėje nuo 2005 metų. Per jį dar 30 žmonių buvo sužeisti.

Įtariamoji – į 5-ąją dešimtį įžengusi to paties namo gyventoja, kuri daug kartų gydėsi psichiatrijos įstaigose.

Paryžiaus prokuroras Remy Heitzas šią savaitę žurnalistams sakė, kad moteris, kaip įtariama, sukėlė gaisrą praėjus šešioms dienoms po to, kai buvo išrašyta iš psichiatrinės ligoninės, kurioje praleido 12 dienų.

Dramatiškuose vaizdo įrašuose iš įvykio vietos matyti iš langų besiveržiančios liepsnos ir ugniagesiai, siauromis kopėčiomis lipantys gelbėti išsigandusių gyventojų – kai kurie jų vilkėjo tik naktinius marškinius – iš aštuonaukščio pastato.

Anot policijos, įtariamoji ne kartą vaidijosi su ugniagesiu dirbančiu kaimynu ir buvo su juo susikivirčijusi prieš įsiplieskiant gaisrui. Sulaikymo metu ji buvo „apsvaigusi ir mėgino padegti automobilį“.

Moteris jau anksčiau turėjo reikalų su policija – kartą dėl ugnies padarytos žalos, bet niekuomet nebuvo nuteista.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi