Pasaulyje

2019.02.09 13:31

Vokietijos kariuomenė įsigyja gynybos prieš dronus sistemas

ELTA 2019.02.09 13:31

Vokietijos kariuomenė stiprina savo gynybos prieš dronus pajėgumus ir įsigyja penkias stacionarias sistemas bei 30 kilnojamųjų įrenginių, kurie gali aptikti ir sunaikinti priešiškus dronus.

Gynybos sistemų įsigijimo planai buvo atskleisti vyriausybės, kai to pareikalavo parlamentaras Andrejus Hunko. Šiuo metu Vokietijos kariuomenė turi vieną stacionarią dronų aptikimo sistemą ir du mobilius gynybai paruoštus dronų trikdymo įrenginius.

Vyriausybės teigimu, maži dronai gali būti ginkluoti ar pernešti „kenksmingus krovinius“.

„Naujosios technologijos ir didesnis jų prieinamumas daro tokias atakas labiau tikėtinomis“, – rašoma vyriausybės atsakyme parlamentui.

Vokietijos oro eismo kontrolieriai pernai užfiksavo 158 dronų sukeltus oro eismo sutrikdymo atvejus – apie 80 proc. daugiau nei 2017 m. 125 atvejai buvo užfiksuoti netoli oro uostų.

Dronams yra uždrausta skristi virš Vokietijos oro uostų pakilimo ir nusileidimo takų, taip pat dronai negali skraidyti virš susibūrusių žmonių, ligoninių, kalėjimų ir geležinkelio.

A. Hunko, įstatymų leidėjas iš kraštutinės kairės „Die Linke“ partijos, kritikavo gynybos planus.

„Visada kritikuodavome karinį dronų panaudojimą, todėl skeptiškai žiūrime į tai, kad dabar yra įrengiami gynybiniai pajėgumai prieš dronus. Čia matome naują, ypač pelningą karinės pramonės rinką“, – aiškino parlamentaras.