Pasaulyje

2019.02.09 13:13

„Geltonųjų liemenių“ judėjimas įamžintas ir grafičiuose

Šeštadienį Paryžiaus ir kitų Prancūzijos miestų laukia dar viena, jau 13-oji šeštadieninių protestų banga, organizuojama „geltonųjų liemenių“ judėjimo. Šis neturtingų prancūzų protesto judėjimas po truputį plinta kitose Europos šalyse ir jau išprovokavo diplomatinę krizę tarp Prancūzijos ir Italijos.

Daugiau kaip tris mėnesius trunkantis savotiškas provincinės, neturtingos Prancūzijos sukilimas prieš, jų nuomone, elitinę miestiečių ir prezidento Emmanuelio Macrono valdžią sulaukė netgi specialios grafičių sienos, kur ryškiai pavaizduota daugiausiai tik geltona spalva. 

„Leidome menininkams daryti, ką jie nori, nes negali liepti. Jie atėjo ir nupiešė“, – pasakojo menininkas, „geltonųjų liemenių“ sienos iniciatorius Laskas.

Šeštadieniniuose protestuose dalyvavę gatvės menininkai pavaizdavo ir policijos jėgos metodus ir nelabai ką prarasti turinčių žmonių pyktį.

„Manau, kad „geltonosios liemenės“ turi ir rokenrolo pusę, todėl norėjau pavaizduoti ką nors pankiško ir revoliuciško“, – teigė Laskas.

Grafičiai Paryžiuje tik paryškino dilemas, su kuriomis dabar susidūrė Prancūzijos valdžia. Ambicinga prezidento E. Macrono ir jo komandos ekonominių bei gamtosaugos reformų programa eiliniams prancūzams žada tik tolimą naudą, taigi prezidentas priverstas įsiklausyti į žmonių bėdas.

Aistras šalies valdžioje dar pakurstė netikėtas Italijos populistų lyderio vicepremjero Liuigi di Maio susitikimas su Prancūzijos „geltonųjų liemenių“ judėjimo vadais, pradėjusiais rinkimų į Europarlamentą kampaniją.

Daugiau – įraše.