Pasaulyje

2019.02.09 11:00

Po Tailando karaliaus pasmerkimo atšaukiama princesės Ubolratanos kandidatūra

ELTA2019.02.09 11:00

Tailando karalius Vajiralongkornas savo sesers princesės Ubolratanos Mahidol beprecedentį siekį tapti šalies ministre pirmininke kovą vyksiančiuose rinkimuose pavadino „netinkamu“. Po tokio karaliaus pareiškimo Tailando „Thai Raksa Chart“ partija atšaukė rinkimų kampanijos planus.

„Thai Raksa Chart“ partija sutinka su karališkuoju įsakymu iš lojalumo karaliui ir visiems karališkosios šeimos nariams“, – teigiama partijos pranešime žurnalistams.

Karaliaus rūmų pranešime Vajiralongkornas tikino, kad toks sesers poelgis „nepaisytų tautos kultūros“.

67 metų amžiaus princesė Ubolratana Mahidol kandidate į premjerus buvo nominuota partijos „Thai Raksa Chart“, susijusios su buvusiu premjeru Thaksinu Shinawatra. Toks princesės žingsnis sulaužytų Tailando karališkosios šeimos tradiciją neįsitraukti į politiką.

Analitikų teigimu, karaliaus pareiškimas tikriausiai privers rinkimų komisiją atmesti princesės prašymą dalyvauti kovo 24 d. rinkimuose. Rinkimus atidžiai stebi visas pasaulis, nes Tailandas gali sugrįžti prie demokratijos po 5 metus trukusio kariuomenės valdymo.

Karaliaus rūmų pranešime, transliuotame per visus Tailando TV kanalus, karalius Vajiralongkornas kalbėjo: „Nors ji formaliai atsisakė karališkųjų regalijų, ji išlaikė savo statusą ir yra Čakri dinastijos narė“.

„Tokio aukšto rango karališkosios šeimos nario įsitraukimas į politiką bet kokia forma yra laikomas veiksmu, nepaisančiu tautos tradicijų, papročių ir kultūros, todėl yra visiškai netinkamas“, – sakė Tailando karalius.

Pranešime taip pat cituojamas Konstitucijos straipsnis, kuriame teigiama, kad monarchai turi išlikti politiškai neutralūs.

Tačiau pati princesė gynė savo sprendimą kandidatuoti į premjerus. „Instagram“ pranešime ji pakartojo atsisakiusi visų karališkųjų regalijų ir šiuo metu gyvenanti kaip paprasta Tailando pilietė.

Ji patikino norinti pasinaudoti savo, kaip paprasto piliečio, teise kandidatuoti į premjerus. Pasak princesės Ubolratanos Mahidol, ji nuoširdžiai ir su užsidegimu dirbtų visų tailandiečių gerovei.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt