Pasaulyje

2019.02.08 12:22

Kinija verčia musulmonus švęsti naujus metus su kiauliena ir alkoholiu

LRT.lt 2019.02.08 12:22

Kinijos pareigūnai galėjo versti Sindziango regione gyvenančius musulmonus valgyti kiaulieną ir gerti alkoholį mėnulio naujųjų metų proga, praneša „Radio Free Asia“.

Pranešama, kad Ilio kazachų autonominės prefektūros gyventojai buvo verčiami dalyvauti šventės renginiuose, o atsisakius buvo grasinama, kad jie bus išsiųsti į perauklėjimo stovyklas. Kazachai sudaro ketvirtadalį prefektūros gyventojų.

„Kazachai Sindziange niekada nevalgė kiaulienos. Tačiau nuo pernai kai kurie iš jų buvo verčiami valgyti kiaulieną ir dalyvauti šventėje, kuri priklauso Kinijos hanams“, – „Radio Free Asia“ radijui sakė vardo neatskleidęs gyventojas.

Islamas griežtai draudžia valgyti kiaulieną ir vartoti alkoholį.

Kinijos pareigūnai kiaulieną atvežė tiesiai į musulmonų gyventojų namus ir vertė namus pasipuošti tradicinėmis kinų naujųjų metų dekoracijomis, teigia „Radio Free Asia“.

Pernai viena krikščionių nevyriausybinė organizacija, „ChinaAid“, tvirtino, kad Sindziango musulmonai gyventojai buvo verčiami dalyvauti naujųjų metų šventėje ir valgyti maistą, kurio sudėties jie nežinojo.

Taip pat buvo pranešimų, kad regiono sostinėje Urumčyje valdžia pradėjo kampaniją prieš Halal maisto produktus.

Kinijos valdžia jau kurį laiką sako kovojanti su ekstremizmu ir separatizmu daug musulmonų turinčiame Sindziango regione. Žmogaus teisių organizacijos ir užsienio vyriausybės kaltina Pekiną sistemiškai persekiojant Islamą išpažįstančius gyventojus.

Pasak jų, iki milijono žmonių buvo nusiųsti į vadinamąsias perauklėjimo stovyklas, kur turi deklamuoti Komunistų partijos propagandą ir atsisakyti savo tikėjimo. Buvę kaliniai pasakojo, kad stovyklose buvo verčiami valgyti kiaulieną ir gerti alkoholį.

Kinija šias stovyklas vadina „profesinio ruošimo centrais“ ir tvirtina, kad valdžia gina etninių mažumų kultūrą bei religiją, o saugumo priemonės Sindziango regione yra būtinos kovojant su smurtą kurstančiomis grupuotėmis.