Naujienų srautas

Pasaulyje2019.02.08 14:26

Istorinis žingsnis: Tailando princesė sieks premjerės posto

Viena Tailando princesė per artimiausius rinkimus pretenduos į ministrės pirmininkės postą, penktadienį paskelbė jos kandidatūrą iškėlusi partija.

Tokia žinia, aukštyn kojomis apvertusi šalies politinę sceną, reiškia, kad žinoma karališkosios šeimos narė susikaus su valdančiosios chuntos vadovu, besitikinčiu išsaugoti savo rankose valdžią.

Princesės Ubolratanos, Tailando karaliaus Mahos Vajiralongkorno vyresniosios sesers, kandidatūrą iškėlė nevienareikšmiškai vertinamo Shinawatrų politinio klano valdoma partija „Thai Raksa Chart“.

„Taryba sutinka, kad princesė Ubolratana, išsilavinęs ir kvalifikuotas žmogus, yra geriausias pasirinkimas“, – žurnalistams pareiškė „Thai Raksa Chart“ lyderis Preechapolas Pongpanichas.

Šią politinę jėgą globoja Thaksinas Shinawatra, savo noru tremtyje gyvenantis buvęs premjeras milijardierius, esantis Tailando dar prieš kelis dešimtmečius atsiradusio politinio suskilimo centre – jo nekenčia kariuomenė ir Bankoko elitas, bet dievina skurdžių kaimų gyventojai.

Dabar Shinawatrų proteguojama politinė jėga su karališkuoju asmeniu priešakyje mes tiesioginį iššūkį kariuomenės partijai, kuri penktadienį irgi paskelbė savo kandidatą – chuntos lyderį Prayutą Chan-O-Cha.

Prayutas Chan-O-Cha jau beveik penkerius metus vadovauja chuntai, parengusiai naujos konstitucijos projektą siekdama pertvarkyti visą politinę sistemą, kad kariuomenė išsaugotų tvirtas pozicijas valdžioje ir po kovo 24 dieną vyksiančių rinkimų.

Tačiau 67 metų Ubolratana, įžengdama į politinę sceną, veikiausiai visiškai sutrikdys kariuomenės planus.

Didele politine drama pasižymėjusią dieną Prayutas Chan-O-Cha netrukus po to, kai buvo pranešta apie princesės kandidatavimą, paskelbė, kad irgi kandidatuos į premjerus.

„Sutinku priimti (kariuomenės partijos) „Phalang Pracharat“ kvietimą iškelti savo kandidatūrą į premjero postą“, – žiniasklaidai išsiųstame pareiškime, pasižyminčiame neįprastai kompromisiniu tonu, cituojamas jis.

„Norėčiau patikinti, kad neketinu laikytis valdžios. Man nėra lengva priimti tokį sprendimą... Šaliai tai yra lemiamas momentas“, – pridūrė Prayutas Chan-O-Cha.

Plačiau žūrėkite reportaže.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi