Pasaulyje

2019.02.08 09:40

JAV ir Pietų Korėja karinių pratybų datą praneš po D. Trumpo ir Kim Jong Uno susitikimo

ELTA2019.02.08 09:40

Seulas ir Vašingtonas susitarė paskelbti bendrų karinių pratybų planus po antrojo JAV prezidento Donaldo Trumpo ir Šiaurės Korėjos lyderio Kim Jong Uno susitikimo, kuris turėtų įvykti vasario 27-28 dienomis.

Tai penktadienį Pietų Korėjos naujienų agentūrai „Yonhap“ pranešė šaltinis šalies vyriausybėje.

„Apie planus surengti pratybas bus pranešta pasibaigus JAV ir Šiaurės Korėjos viršūnių susitikimui“, – sakė šaltinis. Anot jo, preliminariai planuojama pradėti pratybas „Key Resolve“ kovo 4 d.

Šaltinis pareiškė, jog sprendimas atidėti pratybų datos paskelbimą buvo priimtas siekiant išvengti papildomų dirgiklių susitikimo išvakarėse. Be to, neatmetama, kad JAV ir Šiaurės Korėjos lyderių derybose gali būti susitarta visiškai atšaukti arba atidėti pratybas, kurias Pchenjanas visada laiko pasirengimu įsiveržimui į Šiaurės Korėją.

JAV prezidentas D. Trumpas vasario 5 d. pranešė, kad susitiks su Kim Jong Unu Vietname vasario 27-28 dienomis. Bet jis nepatikslino, kuriame mieste įvyks viršūnių susitikimas.

Pirmasis istorijoje dviejų šalių vadovų susitikimas įvyko 2018 metų birželį Singapūre. Tada bendrame pareiškime Šiaurės Korėja paskelbė esanti pasirengusi siekti Korėjos pusiasalio denuklearizacijos, o JAV pažadėjo už tai Pchenjanui saugumo garantijas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.